Ana Sayfa Güncel 3 Mart 2024

Evren Ne İster

Ankara’da bulunan Epa Prodüksiyon film yapım şirketinde yapımcı ve yönetmen Hasan Bora Yılmaz’ın kaleme aldığı senaryoya, senarist…

Ankara’da bulunan Epa Prodüksiyon film yapım şirketinde yapımcı ve yönetmen Hasan Bora Yılmaz’ın kaleme aldığı senaryoya, senarist Nur Türk de katkı sağlamak için yapım şirketine destek verdi. Belçika’dan oyuncu Şerife Yener ile birlikte ziyaret ederek evrensel bir projenin içinde yer almak istediklerini belirttiler.

Projeye dahil olan Gazeteci Suna GÖL, Şerife Yener ve diğer ekibin duygularını ve düşüncelerini paylaştıkları, filmin konusunun ilerleyen zamanlarda paylaşılacağı belirtildi.

“Uzun zamandır ekolojik Yaşamköy projemizi sinema ile bütünleştirmek istedik. Bu film çalışmasında sevgi ve desteğiyle yanımızda olan oyuncu arkadaşlarımızla bir araya geldik. Sevgili Şerife ile birlikte bu projeye destek verdiği için teşekkür ederim. Ekolojik Yaşamköy projesi, küresel ısınmanın ülkemizde ve dünya genelindeki etkilerine dikkat çekmek istiyor. Filmimiz, bilimsel verileri öne çıkararak dünyamızın yok olmaması için bugünkü gidişata dikkat çekmeyi hedefliyor. Evrensel bir film olacak ve birçok farklı uyruktan insanı içerecek. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve senaryoyu titizlikle ele aldık. Umarım başarılı bir sonuç elde ederiz. Ziyaretiniz için teşekkür ederim.”

Hasan Bora Yılmaz, projenin Türkiye ve dünya için önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu film, toplum ve insanlık adına birçok konuyu ele alacak. Umarım herkes için hayırlı olur ve insanlara bir şeyler anlatmak ve uyarıda bulunmak adına önemli bir rol üstlenir” dedi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |