Ana Sayfa Uncategorized 16 Mart 2023

Bolu’da deprem…

Deprem İstanbul, Ankara, Bolu ve Düzce’de de hissedildi. AFAD’dan yapılan son dakika açıklamasına göre merkez üssü Bolu…

Deprem İstanbul, Ankara, Bolu ve Düzce’de de hissedildi.

AFAD’dan yapılan son dakika açıklamasına göre merkez üssü Bolu olan 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre ise deprem 4,7 büyüklüğünde gerçekleşti.

Depremin derinliği ise 8 kilometre olarak ölçüldü.

AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA

Depremin ardından açıklama yapan AFAD Başkanı Yunus Sezer şunları söyledi:

“Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır.”

BOLU VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Bolu Valiliği’nden de bir açıklama geldi. AFAD’ın açıklamasına benzer bir şekilde olumsuz bir durum olmadığı ifade edildi. Açıklamada, “Deprem sonrası tüm ekiplerimiz sahada tarama çalışmalarına ivedilikle başlamış olup şu ana kadar resmi makamlara iletilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” denildi.

DÜZCE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Düzce Valisi Cevdet Atay da Bolu’da meydana gelen depremin Düzce’de de hissedildiğini dile getirerek, “Panikleyerek korkan çocuklarımızı evlerine gönderiyoruz. Okullarda eğitime bugünlük ara verdik” açıklamasını yaptı.

İSTANBUL VALİSİ: OLUMSUZ DURUM İHBARI ALINMADI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bolu’da meydana gelen 4.8 büyüklüğünde deprem nedeniyle İstanbul’da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmadığını bildirdi.

Vali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, saat 13.55’te Bolu merkezli, AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini kaydederek, “Deprem nedeniyle İstanbul’da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah, ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun” ifadelerini kullandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |