Ana Sayfa Öztürk Yılmaz 5 Mart 2023

Öztürk Yılmaz’dan flaş ittifak açıklaması! Tek tek şartlarını açıkladı

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Öztürk Yılmaz, “Liderler Konuşuyor” programında Cumhurbaşkanlığı ittifakı için şartlarını…

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Öztürk Yılmaz, “Liderler Konuşuyor” programında Cumhurbaşkanlığı ittifakı için şartlarını açıkladı. Öztürk kendisin cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak ittifak yapıp yapmayacağı sorusuna, “İttifak yaparız ama ittifak yapacağımız kişilerin ve partilerin Erdoğan rejimine kökten karşı olması gerekiyor.” diyerek cumhurbaşkanlığı ittifakı için 4 tane şartı olduğunu bildirdi.

ENP Haber Ajansı ve Haber Şanlıurfa TV Genel Yayın Yönetmeni Adem Yavuz Irgatoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Liderler Konuşuyor” programına konuk olan Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Öztürk Yılmaz, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ÖZTÜRK YILMAZ CUMHURBAŞKANLIĞI İTTİFAKI İÇİN ŞARTLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yanında yer alacak ve kendisi ile yol yürüyecek siyasi parti başkan ve başkanları ile ittifak yapıp yapmayacağı sorusuna Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Öztürk Yılmaz, “ Yanımda yer alacak ve benimle yol yürüyüp ittifak yapacak kişiler veya gruplar 1- Erdoğan rejimine kökten karşı olacak ve uzlaşmayacak. Bu rejimin yanlış olduğunu kabul edecek ve bu rejimin karşısında olacak. 2- Erdoğan’ın adamı olmayacak.  3- Medyada ortaya çıkarılan sözde siyaset üstü adamlardan akıl almayacak. 4- Erdoğan’ı yenme kararlığıyla hareket edecek.” dedi.

SİZ NE İSTİYORSUNUZ?

“Ben muhalefete çağrıda bulunuyorum” diyen Yılmaz, “Sizin şuan aday adayınız yok ve bulamazsınız da. Gelin beni destekleyin. Eğitimimden şüphe duyuyorsanız, ben ODTÜ Uluslararası İlişkiler mezunuyum ve çift mastırlıyım.   Kariyerimden şüphe duyuyorsanız, büyükelçiyim. Tecrübemden şüphe duyuyorsanız dünyanın bir çok tarafından 12- 13 yılımı da savaş bölgelerinde görev yapmışım. Siyasi tecrübemle şüphe duyuyorsanız, 3 tane seçim almışım. Siz ne istiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

BENİM ELEŞTİRİLERİM HAKLI ÇIKTI

Öte yandan aylar öncesinde 6’lı masanın dağılacağını söylemesi üzerine kendisine sorulan 6’lı masa hakkında konuşan Öztürk Yılmaz, “6 ‘lı masa ile ilgili benim eleştirilerim vardı ve Meral Akşener’in açıklamalarının ardından eleştirilerimde haklı olduğum ortaya çıktı. Benim dışımda 6’lı masanın işe yaramayacağını açıkça kamuoyu önünde savunan hiçbir siyasetçi ve Genel Başkan olmadı. 1-2 milletvekilliği için pozisyon belirleyemediler. Olmayacak bir şeye amin dediler.” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A ÇALIŞTILAR

“Bu masayı kuranlar bu masayı yıkacak” diyen Öztürk Yılmaz, “Geldiğimiz nokta itibariyle büyük bir hayal kırıklığı ve şuanda Erdoğan’ın önüne gül bahçesi serildi. Sonuçta anlaşıldı ki bunlar bilerek veya bilmeyerek Erdoğan’a çalıştı.” Dedi.

MUHALEFET DE ÇÖKTÜ

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Şimdi bu adamlar çöktü ve şimdi cumhurbaşkanlığı için bu defa olmayacak aday çıkarmaya çalışıyorlar. Ben iradeli bir insanım ve cumhurbaşkanlığı içim adaylığımı açıkladım ama bizim yanımızdan yan geçiyorlar, görmemezlikten geliyorlar. Özellikle bunu yapıyorlar çünkü yine Erdoğan’ın değirmenine su taşıyorlar.

Türkiye’de siyaset, bürokrasi, sivil toplum ve medya düzenin çöktüğü sadece bir şeyin ayakta kaldığı söyleniyordu, o da muhalefet. Onun da bu olaydan sonra çöktüğü görüldü. 

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |