Ana Sayfa Gündem 8 Ağustos 2023

Milas’ta Orman Yangını!

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde orman yangını başladı. Yangın nedeniyle yakındaki evlerin boşaltılmaya başlandığı öğrenildi.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi yakınında orman yangını başladı. Kırsal Alatepe Mahallesi’ne doğru ilerleyen yangın nedeniyle bazı evlerin boşaltılmaya başlandığı belirtildi.

Şiddetli rüzgarın etkisi ile alevlerin Alatepe’ye doğru ilerlediği ve yangının kontrol altına alınamadığı belirtildi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangına karadan ve havadan müdahale etmeye başladı.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde çıkan orman yangınına 6 helikopter, 4 uçak ile havadan, 30’a yakın arazöz ve 80 orman işçisi ile karadan müdahale ediliyor. Bölgede şiddetli rüzgarın sık sık yön değiştirmesi nedeniyle panik ve heyecan yaşandı. Alevlerin yaklaşması nedeniyle bazı evlerin boşaltıldığı ve jandarmanın güvenlik önlemi aldığı belirtildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin alevlere müdahalesi sürerken, tatilcilerin de endişe ve korku yaşadığı belirtildi. Ören’de yaşayan iki çocuk annesi Altınay Görmüş “Ortam çok kuru ve alevler rüzgar ile birlikte çok hızlı büyüdü. Şu anda müdahale devam edyor” dedi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |