Ana Sayfa Güncel 13 Ağustos 2023

Vahşette Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde tutuklanan ve şizofreni tedavisi gördüğü öğrenilen Rabia Çataklı’nın annesi Şeyda Çataklı ve anneannesi Medine Küçükkaya’yı bıçakla öldürüp cesetlerden kestiği parçaları camdan attığı olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Şeyda Çataklı’nın bedeninden 110 parça, anneanne Medine Küçükkaya’nın bedeninden ise 6 parça kesildiği belirlendi.

Zonguldak Devrek’te tutuklanan Rabia Çataklı’nın annesi Şeyda Çataklı ve anneannesi Medine Küçükkaya’yı bıçakla öldürüp cesetlerden kestiği parçaları camdan attığı olayla ilgili şok detaylar ortaya çıktı.

Cenazelere yapılan otopsilerde cesetleri parçalamak için bıçak kullanıldığı tespit edildi. Anne Şeyda Çataklı’nın bedeninden 110 parça, anneanne Medine Küçükkaya’nın bedeninden ise 6 parça kesildiği belirlendi.

TOPRAĞA VERİLDİLER

Otopsi işlemleri tamamlanan Çataklı ve Küçükkaya’nın cenazeleri morgdan alınarak Çaydeğirmeni Beldesi’ne getirildi.

Çataklı için belde merkezindeki aile evinin önünde helallik alındı. Olayın acısını yaşayan yakınları dua okunduğu esnada gözyaşı döktü. Yeni Camii’de kılınan cenaze namazına Belde Belediye Başkanı Satılmış Gebeş ve vatandaşlar katıldı. Çataklı, Çataklıoğlu mezarlığında defnedildi.

Anneanne Medine Küçükkaya ise Devrek’in Bakırcılar köyünde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

CAMDAN CESET PARÇALARI FIRLATMIŞTI

Çataklı, annesi ve anneannesini bıçakladıktan sonra cesetlerinden parçalar keserek camdan dışarı fırlatmıştı. Olay yerine ulaşan jandarma ekipleri, dairenin kapısını kırarak eve girdiklerinde Rabia Çataklı’yı elinde bıçakla yakalamıştı.

İKİ GÜN ÖNCE ZİYARET İÇİN GELMİŞ

Medine Küçükkuyu’nun iki gün önce kızının evine ziyarete geldiği öğrenildi. Haberi alan yakınları olayın yaşandığı evin bahçesinde birbirlerine sarılırken, jandarma ekipleri incelemeyi sürdürdü. Ceset parçalarının da atıldığı camın altında mutfak malzemeleri ve kumanya görüldü.

SERÇE PARMAĞINI KOPARIP, YUTTU

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten polis ekipleri, Rabia Çataklı’nın cinayet anında evde sela okuduğunu belirledi. Gözaltına alınan Çataklı’nın ifadesi esnasında da sadece tekbir getirdiği, polise ifade vermediği öğrenildi. Sağlık kontrolü için Devrek Devlet Hastanesi’ne götürülen Çataklı’nın, buradaki muayene sırasında kendi serçe parmağını ısırıp kopartarak, yuttuğu öğrenildi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |