Ana Sayfa Güncel 13 Kasım 2023

Tutuklandı, geri adım attı… Veremli çıktı…

10 Kasım’da Atatürk’e hakaretler yağdıran, Üçler Döner’in sahibi ve “Hacı’nın yağ akımı”yla tanınan Mustafa Atmaca tutuklandıktan sonra serbest bırakıldı. Geri adım atarak “Ulu önder Atatürk” ifadelerini kullanan Atmaca’nın, verem hastası olması nedeniyle serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Erzurum’da faaliyet gösteren bir dönerci dükkanının sahibi olan Mustafa Atmaca, ‘Hacı’nın yağ akımı’ adı altında ‘Tiktok’ta açtığı 650 bin takipçisi bulunan sayfasında, canlı yayında bir takipçisiyle tartıştı.

Atmaca, 10 Kasım günü Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret etti.

VEREM HASTASI ÇIKTI

Videonun yayılmasının ardından geçtiğimiz cumartesi günü Atatürk’e hakaret suçundan tutuklanan Atmaca, bugün tahliye edildi. Sözcü’nün haberine göre, iki gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Atmaca, tutuksuz yargılanacak. Atmaca’nın verem hastalığı gerekçesiyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU

Mustafa Atmaca, tartışma sırasında “Sen gideceksin bizim toprağımız burası. Arabistan’a da savaşmaya gideriz. Bura da Yemen de Kudüs de bizim toprağımız. Siz İsrail’e gideceksiniz. Osmanlı kaybetmedi, laik denen köpekler kaybetti o toprakları. Laikliği getiren köpekler, onlar kaybetti” ifadesini kullandı.

Atmaca’ya sözleri nedeniyle takipçileri büyük tepki gösterdi.

Bunun üzerine Mustafa Atmaca, Atatürk’e hakaret ettiği suçlamasıyla Erzurum Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Atatürk’e hakaret ettiği suçlamasıyla gözaltına alınan Mustafa Atmaca, Emniyet’teki işlemlerinin ardından Erzurum Adliyesi’ne getirildi. Atmaca, adliyeye girişi sırasında herhangi bir açıklama yapmadı.

TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen Atmaca, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

İlk açıklama ise işletmenin sosyal medya hesabından yapıldı.

AÇIKLAMASININ KESİLDİĞİNİ İLERİ SÜRDÜ

Atmaca’nın sahibi olduğu döner işletmesinin Instagram sayfasında paylaşılan açıklamada şu iddialara yer verildi:

“10 Kasım tarihinde esaslı içeriği kesilerek sosyal medyada servis edilen videoda Atatürk ve Cumhuriyet’in kurucularını hedef aldığıma yönelik yaratılan algı gerçeği yansıtmamaktadır. Servis edilen videoyu kaydeden şahıs videonun öncesi ve sonrası da yayınlasaydı eğer, ilgili cümlemin Büyük Önder Atatürk ve Cumhuriyet’in şerefli mimarlarına yönelik olmadığı anlaşılırdı.

“LAİKLİĞİ GETİRENLER TOPRAK KAYBETMEDİ”

Kaldı ki ülkemize laikliği getirenler tarihin hiçbir aşamasında toprak kaybetmemiştir ki toprak kaybedenler laikliği getirmiş olsun. Aksine laikliği getirenler son nefeslerinde Hatay’ımızı da Anavatana katmışlardır. Şahsıma ve işletmemize yönelik yürütülen bu haksız ve gerçek dışı provokasyonlara itibar edilmemesini beni tanıyan bütün dostlarıma ve kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

KAÇ TAKİPÇİ KAYBETTİ

Erzurum’da faaliyet gösteren bir Üçler dönerci dükkanının sahibi olan Mustafa Atmaca, ‘Hacı’nın yağ akımı’ adı altında ‘Tiktok’ta açtığı 650 bin takipçisi bulunan sayfası, yaşanan skandal ardından 7 bin takipçi kaybetti.

O GÖRÜNTÜLER TEKRAR GÜNDEM OLDU

Atmaca’nın verem olduğu ortaya çıkması ardından döner hazırladığı görüntüler tekrar gündem oldu.

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

AKP’li belediyede skandal!

AKP’li belediyede skandal!

Tema Tasarım |