Ana Sayfa Güncel 21 Eylül 2023

TÜRKİYE UYANIŞ PARTİSİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURU

Türkiye Uyanış Partisi tarafından  Türkiye’nin gidişatı ile ilgili kamuoyuna açıklama yapıldı. Türkiye Uyanış Partisi Genel Başkanı Celal…

Türkiye Uyanış Partisi tarafından  Türkiye’nin gidişatı ile ilgili kamuoyuna açıklama yapıldı.

Türkiye Uyanış Partisi Genel Başkanı Celal İNCE‘nin imzası ile yayınlanan kamuoyu açıklamasında,  Türkiye’de zaman zaman demokrasinin alındığı  dönemlerin olduğu belirtilerek şu ifadelerde bulunuldu;

TÜRKİYE UYANIŞ PARTİSİ KAMUOYUNA!

Halkımız!
Türkiye çoklu parti sistemine geçtikten sonra , kurulan partiler kimi zaman kapatılmış, kimi zaman kendini fesh etmiş, yoluna devam edenlerde olmuştur.
Demokrasinin olabilmesi için halkın seçme ve seçilme özgürlüğü hem halkımız hemde partiler için olmazsa olmazıdır.
Zaman zaman demokrasi askıya alınmış, çıkmaza girildiği dönemlerde olmuştur. Bu dönemler de ne konuşa bilmiş ne de yazabilmişizdir.
Şimdi de aynı dönemlerden geçiyoruz. Hatta bu zorluklar daha da artmış bulunmaktadır.
Ülkemizin mihenk taşı yerinden oynatılmaya çalışılmış.

Sahip olduğumuz değerlerimiz, örf ve geneleklerimiz yavaş yavaş bilinerek yok edilmeye çalışılmıştır.
Milli kimlik ve inancımızın içini de boşaltılması da bir hezeyandır.
Bu sebeplerden kaynaklı, ülkemizin yeni bir partiye ihtiyacı doğmuştur.
Milli bunalımdan kurtulmamız için, ekonomik bağımsızlığımızı kazanmak için, özgürlüğümüzü ve beka sorunumuzu ortadan kaldırmak için halkımızın karşısına çıkıyoruz.
Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı ilkelerine sahip olmak ve yerine getirmek için varız.
Özgürlüğümüzün teminatı için varız.

Milli bekamız için varız.

Türk devletlerinin emperyalist güçlere teslim etmemek için varız. Yeni bir siyasi oluşum için kollar sıvandıTürkiye Cumhuriyeti devletimizin bekası ve gelecek nesillerimiz in geleceklerini teminat altına alabilmek onlara yaş anılabilir bir Türkiye icraa ve inşaa edebilmek için Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda örf ve adetlerimize bağlı vatanı bir dini ve mezhep ı her ne olursa olsun her bir kesimi aynı çatı altında toplayıp emekli sinden tutun taki tarım işçisine kadar eşit ve adeletli bir ülke düzeni sağlamak doğrultusunda hedefimiz Tur’an ve kızılema ilkesi diyerek yediden yetmişi kucaklayacı bir zihniyet ve anlayışı ile sloganımız egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek kurucular kurulunda yer alan dava arkadaşlarımız ve genel başkan yardımcılarımız arasında da bir birinden kıymetli ve değerli insanlar bulunmaktadır.

Bunlardan birisi de Türkiye Uyanış Partisi Genel Başkan Yardımcısı  ve partimizin basın sözcüsü  olan saygı değer Suna Göl başkanımız da yer almaktadır

İşte bizler inandığımız bu manevi değerleri sahip çıkmak için Türkiye Uyanış Partisi‘ni kuruyoruz

Ülkemizin etnik ve mezhepsel kimliğinden uzak yeni , yaşanabilir, bilimin ışığında, yaşanabilir Türkiye olabilmek için varız .

Saygılarımızla.

Türkiye uyanış partisi  Genel Başkanı
Celal İNCE

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |