Ana Sayfa Güncel 12 Mayıs 2023

Turkcell’de neler oluyor

Turkcell’in seçim gecesi ‘altyapı çalışması’ yapacağı ortaya çıkarken, şirketin çalışanlara ‘plaza ve ofislere giriş yapamayacaksınız’ diyerek mesaj gönderdiği öğrenilince kafalar karıştı.

Telefon operatörü Turkcell‘in 12-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’daki merkez çalışanlarına mesaj atarak, seçim gecesi “teknik altyapı çalışmaları” sebebiyle plaza ve ofislere giriş yapılamayacağını bildirdi.

Gazeteci Alican Uludağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Turkcell’in seçim gecesi teknik altyapı çalışması yapacağını ve çalışanların plazalara ve ofislere girişlerinin olmayacağını yazdı.

Çalışanların VPN‘le de bilgisayarlara bağlanamayacağı belirtilirken, Turkcell yönetiminden çalışanlara yollanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Değerli arkadaşlar. 12 Mayıs Cuma akşamı 21.00’dan 15 Mayıs Pazartesi günü 06.00’ya kadar tüm plazalarımızda yapılacak olan teknik alt yapı çalışmaları nedeniyle zorunlu haller dışında plaza ve ofislerimize giriş olmayacaktır. İlgili tarihlerde VPN bağlantısı da yapılamayacaktır.”

Ulaştığımız bilgiye göre Turkcell, önceki seçimlerde de çalışanlara aynı bilgiyi verdi ve 2016 yılından bu yana her seçimde uyguladı.

Turkcell’den edinilen bilgide şu ifadeler yer alıyor:

“Sistem çalışması nedeniyle alınan bu önlemin amacı, seçim akşamı sisteme yoğun bir giriş olması nedeniyle altyapı çalışmasında yetkili olmayan kişilerin girişini engelleyerek güvenlik açığı oluşmasını engellemek. Pazar günü binaya sadece yetkili personel girebilecek.”

 

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |