Ana Sayfa Güncel 17 Mayıs 2023

Traktörü haczedilen çiftçi muhalefete bela okuyup Erdoğan’a oy verdi

Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı 2021 yılında traktörleri haczedilen çiftçi, 14 Mayıs seçimlerinde muhalefete bela okuyarak Erdoğan’a oy verdi.

4 Mayıs cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde oy kabininden çektiği bir video ile muhalefet liderlerine bela okuyarak Erdoğan’a ve AKP’ye oy veren vatandaşın, Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı 2021 yılında traktörleri haczedilen bir çiftçi olduğu ortaya çıktı.

Uygulanan kanunsuz faizden dolayı çiftçilerin borçları 2018-2020 yıllarında katlanarak artarken, 2021 yılında da borçlarını ödemedikleri için çiftçilerin traktörleri, tarım arazileri ve ahırlarındaki hayvanları Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından haczedilmişti.

O dönem yapılan haksızlığı dile getirmek için birçok defa Ankara’ya gelen çiftçilerin mağduriyetleri yok sayılmış, traktörleri haczedilen çiftçiler çözümsüz bırakılmıştı.

MUHALEFETE BELA OKUYUP ERDOĞAN’A OY VERDİ

Tarımdanhaber’in haberine göre çiftçilerin yaşadığı mağduriyetin sözcülüğünü yapan Ömer Sarı, 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde oy kullanırken çektiği videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Ömer Sarı’nın yayınladığı görüntülerde muhalefet parti genel başkanlarına bela okuyarak Erdoğan’a oy vermesi dikkat çekti.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |