Ana Sayfa Güncel 3 Ağustos 2023

Tekel cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı

Esenyurt’ta tekel bayisinde 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan 8 şüpheli Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.

Güzelyurt Mahallesi’nde 28 Temmuz’da yaşanan olayla ilgili Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 8 şüpheli, Büyükçekmece Adliyesine götürüldü.

OLAYLA İLGİLİ YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Adliyeye sevk edilen Tarık Özer ve oğlu Azat Özer’in, Büyükçekmece’de kendilerine ait villa inşaatında saklanırken, bakkala gitmek için dışarı çıktıklarında yakalandıkları belirlendi. Polise ifade veren Tarık Özer’in, “Benden 1 milyon 350 bin liralık demir almışlardı. İki ayrı senet yapmıştık. İlk senedi parça parça da olsa ödediler. Ancak ikinci senedin parasını alamayınca avukatlarıma gerekli işlemi yapmalarını istedim” dediği öğrenildi.

Şüphelilerin olayı gerçekleştirdikten sonra Tarık Özer’in tanınmamak için saçlarını kestiği tespit edildi.

BAKKALDA KENDİ FOTOĞRAFINI GÖRMÜŞ

Polise firarda olduğu dönemi anlatan Tarık Özer’in, üç kere alışveriş yapmak için dışarı çıktığını, her seferinde bakkalda bulunan televizyonda kendi fotoğrafını gördüğünü söylediği belirtildi.

“AMACIMIZ SADECE KONUŞMAKTI”

İcra davası açıldığında sosyal medya üzerinden hakkında paylaşımlar yapıldığını, ilk başta önemsemediğini söyleyen Tarık Özer’in, “Ancak eve gittiğimde bu paylaşımlar yüzünden oğlum ve kardeşimin üzgün olduğunu gördüm. Gidip bir konuşmaya karar verdik. Olay yerine gittiğimizde amacımız tamamen konuşmaktı. İçeri girip babalarını sorduk. Telefon ettiler, ancak açılmadı. Sonra ortam bir an da gerginleşti” dediği belirtildi.

“NE YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Olay anında ilk silahı karşı tarafından çektiğini ve ateş ettiğini belirten Tarık Özer’in, “Daha önce kardeşimi vurmuşlardı. Kargaşada silah patlayıp yerde kan görünce bir anda kendimi kaybettim. O an kendimi kaybettim. Ne yaptığımı hiç hatırlamıyorum. Ortalık sakinleşince yaptıklarımın farkına vardım. Çok üzgünüm” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Öte yandan olayda kullanılan silahların, daha önce yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Murat Özer’e ait olduğu tespit edildi. Bu silahlardan bulundurma ruhsatlı olanın olay sırasında Tarık Özer’de taşıma ruhsatlı olanın ise Murat Özer’de olduğu öğrenildi.

OLAY

Esenyurt’ta 28 Temmuz’da tekel bayisine giden gruptakilerden biri burada bir süre tartıştığı Yunus Emre Erzen (24) ile yanında bulunan Batuhan Bayındır (20) ve Yusuf Erzen’e (21) ateş etmişti.

Şüpheliler olayın ardından kaçarken, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılardan Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından yapılan çalışmada şüphelilerden Murat Ö, S.Ö, T.Ö. ve A.Ö. ile bu kişilerin kaçmasına yardım ettiği öne sürülen 5 zanlı, gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında ilk yakalanan şüpheli Murat Ö, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |