Ana Sayfa Güncel 25 Şubat 2023

ŞANLIURFA PLATFORMU’NDAN DEPREMZEDELERE 2500 YARDIM MALZEMESİ

Merkezi Ankara’da bulunan, Şanlıurfa Platformu Mersin İl Temsilciliği  10 ili etkileyen deprem nedeniyle deprem bölgesine yardım seferberliği…

Merkezi Ankara’da bulunan, Şanlıurfa Platformu Mersin İl Temsilciliği  10 ili etkileyen deprem nedeniyle deprem bölgesine yardım seferberliği başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Habip Çadırcı ;Kahramanmaraş’ta meydana gelen çok sayıda ilimizi etkileyen depremle ilgili üzücü haberleri endişeyle takip ediyoruz. 85 milyon tek yürek olarak dayanışma içinde tüm yaralarımızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik İçinde atlatacağız.

Böyle bir felaket karşısında merkezi hükümetin, yerel yönetimlerin AFAD’ın,STK’ların ve tüm kurum ve kuruluşların güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir.

Bizde bu kapsamda,Şanlıurfa Platformu olarak bize de büyük görev düştüğü bilinciyle harekete geçtik.Mersin İl Temsilcimiz Mehmet Kayık’ın büyük çaba ve fedakarlığıyla Mersindeki hayırseverlerden çok büyük miktarda yardım toplandı. Bu yardım depremden etkilenen tüm illere AFAD vasıtasıyla ulaştırılacaktır..Bu arada, Türkiye’deki diğer temsilciliklerimizi de yardım seferberliği başlatmak üzere talimatlandırdık.Onlarda harekete geçtiler.

Depremde yakınlarını kaybedenlere Allah’tan sabır diliyorum. Gönüllerimiz ve dualarımız sizinle…dedi.

Şanlıurfa Platformu Mersin İl Temsilcimiz Mehmet Kayık ise şöyle dedi ; birçok ilimizi etkileyen depremde çok sarsıldık ve üzüldük. Şanlıurfa Platformu olarak zaman geçirmeden depremzedelere yardım etmek için kolları sıvadık. Üyelerimizle birlikte deprem bölgesinin yaralarını sarmak için hayırsever  vatandaşlarımızla dayanışma içine girerek büyük miktarda yardım topladık.Kamyon ve tır temin ettik.,Yorgan,battaniye,yastık,kıyafet,temizlik maddeleri,hijyen kitleri,mama ve çocuk bezi gibi yardım kalemlerimiz olmak üzere 2500 adet desteğimiz gerçekleşmiştir.Topladığımız yardımları depremden etkilenen illere göndermek üzere AFAD yetkililerine makbuz karşılığında teslim ettik.

Hayatını yitiren vatandaşlanmıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz…

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |