Ana Sayfa Güncel 12 Mayıs 2023

Şanlı bayrağımızı çöpe attılar

“Türk Bayrağı” denilmesine karşı çıkan HÜDA PAR’lılar rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımızı yere attı. AKP’liler de sessiz kaldı.

AKP ve ittifak ortağı HÜDA PAR’ın Batman mitingi sonrası çöplüğe dönüşen meydandaki görüntüleri tepki çekti. Türk Bayrakları miting sonrası yerlere atıldı. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP listelerinden milletvekili adayı olan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman’da önceki gün ortak miting düzenledi. Çoğunlukla HÜDA PAR flamalarının görüldüğü mitingde konuşan Erdoğan, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Miting sonrası ise büyük bir skandal yaşandı, Türk bayrakları yerlere atıldı.

TÜRKLÜĞE ALERJİSİ VAR

Zekeriya Yapıcıoğlu’nun “Türk Bayrağı yerine Türkiye bayrağı denilsin”, “Ey Kürdistan artık sahibin var”, “Anayasadan Türk milleti kimliği kaldırılsın”, “Özerklik ve federasyon fikirleri de tartışılsın” gibi söylemleri bulunuyor. HÜDA PAR, devletin Şeyh Said ve Said-i Nursi için özür dilemesini de istiyor. “Laiklik” ve “Türklük” üzerine kurulan Cumhuriyetin Kürtlere ve Müslümanlara eziyet yaptığını iddia ediyor. Kadın erkek eşitliğine inanmayan parti karma eğitime de karşı çıkıyor.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Türk Bayrağına yapılan saygısızlık tepki çekti. Sosyal medyada “Bize ezansız, bayraksız, dinsiz diyenlerin mitingi.. Yerli ve milli buysa biz almayalım, 200 lirayı alan arkasına bakmadan kaçmış” paylaşımları yapıldı. CHP Batman İl Başkanı Hikmet Duruş da “Türk Bayrağına yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.

Atmadan önce böyle salladılar

BATMAN’daki Cumhur İttifakı’nın mitingi başlarken meydandaki görüntü farklıydı. AKP’li görevliler katılımcılara çok sayıda Türk Bayrağı dağıttı. Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan’ın konuşmak için platforma çıktığı sırada ve sonrasında meydandakiler ellerindeki bayrakları sallayarak coşku yaşadı. Miting alanında HÜDA PAR ve AKP flamalarının Türk Bayrağından fazla olduğu gözlendi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |