Ana Sayfa Güncel 31 Ocak 2023

Pazarcıların bu oyununa dikkat

Sosyal medyada yer alan videoda, bir pazarcının esnafa elma elma verirken tezgah altından çürük elma dolu poşeti çıkarttığı ve müşteriye o poşeti sattığı görüldü. O anlar pazardaki bir kişi tarafından kaydedildi.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki semt pazarlarında bazen esnaf ve satıcılar arasında ‘çürük sebze-meyve verdin’ tartışmaları yaşanabiliyor. Türkmenistan’da çekildiği iddia edilen görüntülerde benzer bir tartışmanın başka ülkelerde de yaşandığını gösterdi.

Tezgahlarının ön kısmına en iyi, kaliteli ve albenisi olan ürünleri dizen bazı esnaflar, müşteri gelip alışveriş yaptığında tezgahın arka tarafındaki ezik, çürük ve ikinci kalite ürünleri poşete dolduruyor.

Sosyal medyada paylaşılan videoda söz konusu sebze-meyve hilesinin Türkiye’de yapılması ihtimaline karşı vatandaşlar uyarıldı.

Videoda bir müşteri tezgahtaki esnafa elma almak istediğini söyledi. Tezgahın önündeki elmalardan seçerek koyan esnaf bir süre sonra müşteriye vereceği poşeti tezgahın altına koydu. Esnaf daha sonra önceden hazırladığı ve içi çürük elmalarla dolu poşeti tezgaha çıkararak içine birkaç taze elma koyarak müşteriye teslim etti.

Müşterinin bir anlık dalgınlığı sonucu esnafın bu hareketi kameralara yansıdı.

O anlar pazardaki bir kişi tarafından kaydedildi. Söz konusu video kısa sürede yayıldı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |