Ana Sayfa Güncel, Öztürk Yılmaz 10 Şubat 2023

Öztürk Yılmaz Hatay’da

Depremin ardından Kahramanmaraş Merkez ve Pazarcık ilçesi ile Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesini ziyaret eden 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Hatay’da depremzedelere yardım malzemesi dağıttı

“Asrın felaketi” olarak değerlendirilen ve merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 şiddetindeki depremin hemen ardından Yenilik Partisi Mensuplarıyla birlikte bölgeye giden Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Başkanı Öztürk Yılmaz, depremzedelerle birlikte yakılan ateşin etrafında sohbet ederek depremzedelerin sorunlarını dinledi.

1 TIR YARDIM MALZEMESİ DAĞITILDI

Depremin ilk günü yola çıkarak, önce Kahramanmaraş’ın Merkez ve Pazarcık ilçesi ile Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde battaniye, eldiven ve bere dağıtan Öztürk Yılmaz, şimdi de Hatay’da su, gıda malzemeleri, kıyafet, çocuk elbiseleri başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım malzemesini vatandaşlara dağıttı.

HALK SOKAKLARDA

Vatandaşların sorunlarını dinleyen ve beraberinde getirdiği malzemelerini depremzedelere dağıtan Yılmaz, “Hatay’da yardım dağıttık. Evlerin en az yarısı ya yıkılmış ya da oturulamaz halde. Tuvalet yok. Salgın başlayacak. Çadır yok. Elektrik yok. İnternet çok zayıf. Halk sokaklarda.” İfadelerini kullandı.

HALA DEVLET VE HÜKÜMET YOK

Ayrıca Öztürk Yılmaz açıklamasının devamında, “Gıda gelmiş ama hala devlet yok. Hala hükümet yok! Askerler ilk defa yolları açmaya başladı. Bu memnuniyet verici bir durum ama kurtarmanın büyük bir bölümünü yine halk yapıyor. ” Dedi.

Depremin yaralarını sarmak için bölgeye giden ve depremzede vatandaşlar için Yenilik Partisi teşkilatlarıyla beraber yardım toplayan Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Öztürk Yılmaz, topladıkları yardımları deprem bölgelerindeki köylerde de kendi elleriyle dağıtarak teşkilat mensuplarına destek verdi.

ELİMİZDEN NE GELİYORSA

“Elimizden ne geliyorsa vatandaşlarımızın yanındayız.” diyen Öztürk Yılmaz, “Hatay köylerindeyiz. Telefonlar çekmiyor. İletişim sorunu var İnsanlar kimseye ulaşamıyor. ” dedi.

ACILARI PAYLAŞIYORUZ

Hatay’ın ardından Gaziantep’e geçen Öztürk Yılmaz, “Gaziantep Nurdağı ilçemizde acıları paylaştık. Şimdi Gaziantep’e gidiyoruz. Yardım dağıtıyoruz, acıları paylaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp