Ana Sayfa Güncel 14 Mart 2023

Önce deprem şimdi de sel vurdu… Okullar tatil edildi

Şanlıurfa genelinde aniden bastıran sağanak yağış sebebiyle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesi, ev ve iş yerini su basarken, logarların tıkanması sonucu yollarda oluşan su birikintilerinden dolayı araçlar yolda kaldı…

Şanlıurfa genelinde aniden bastıran sağanak yağış sebebiyle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesi, ev ve iş yerini su basarken, logarların tıkanması sonucu yollarda oluşan su birikintilerinden dolayı araçlar yolda kaldı. Kentte okullar 1 gün tatil edildi.

Kentin belirli semtlerinde her sağanak yağışta benzer manzaralar yaşanırken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler vatandaşlardan gelen ihbarlara yetişmeye çalışıyorlar. Ekiplerin yetişemediği yerlerde mağdur olan vatandaşlar kendi imkanları ile su basan ev ve iş yerlerinde su tahliyesini kendileri yaparak, yetkililerin acilen sıkıntılı bölgelerde gerekli çalışmaları yapmalarını istediler.

Öte yandan İpekyolu Piazza kavşağı, Devteşiti mahallesi, Ahmet Yesevi mahallesi ve Akçakale caddesi ise yağıştan biriken su nedeniyle trafik akışı bir süreliğine trafik ekipleri tarafından durduruldu. Belediye ekiplerinin suyu tahliye etmesinin ardından trafik akışı normale döndü. Kent merkezindeki caddelerde ise tıkanan logarlar suyu tahliye edemeyince caddeler su altında kaldı. Yükselen su birikintilerinde ilerlemeye çalışan birçok araç yolda mahsur kaldı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |