Ana Sayfa Güncel 3 Mart 2023

Ne 6’lı Masa ne Akşener… Sosyal medya bunu konuşuyor

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen şehirlerin başında Hatay geldi. Enkaza dönen Hatay’da çadır sorununun ardından şimdi de su kıtlığı ortaya çıktı. Binlerce vatandaş “Hatayda su yok” hashtag’i ile konuyu Twitter’da Türkiye’nin gündemine taşıdı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 40 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti, yüzbinlerce vatandaş ise yaralandı. Maraş dahil çevredeki 11 il ise adeta enkaza döndü. Depremden en çok etkilenen şehirlerin başında ise Hatay geldi.

Enkaza dönen Hatay’da son günlerde temiz su sorunu yaşanmaya başlandı. Hatay’daki depremzedeler bölgede su olmadığını belirterek tepki gösteri. Konu ile ilgili #HataydaSuYok etiketi ise Twitter’da kısa sürede ülke gündeminde üst sıralara taşındı.

Konu ile ilgili Hatay Büyükşehir Belediyesi de şu paylaşımda bulundu:

“İlimizde Sağlık Bakanlığı ve HATSU tarafından şehir şebekesi suyunun tahliller sonuçlanıncaya kadar içilmemesi önerildi. Acil içme suyu problemi ne yazık ki artarak sürmektedir. Paydaşlarla iletişime geçilmiş ve problemin çözümü için girişimlerimiz devam etmektedir. #hataydasuyok”

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

CHP’den Tanju Özcan kararı!

CHP’den Tanju Özcan kararı!

Tema Tasarım |