Ana Sayfa Güncel 11 Mayıs 2023

Muharrem İnce Adaylıktan Çekiliyor mu ?

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, İzmir ve Manisa programlarını iptal eden Muharrem İnce’nin sağlık durumunun iyi olduğunu ve adaylıktan çekileceği iddiasının yalan olduğunu açıkladı.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, tv100’de katıldığı canlı yayında Muharrem İnce’nin sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

İnce’nin sağlığının iyi olduğunu açıklayan Sayan, “Sağlık durumu daha iyi, özellikle son birkaç gündür seçim dönemine yaklaşıyoruz, bu saldırıların dozajı ve şiddeti çok fazla arttı. Hiçbir insan psikolojisi buna kolay kolay dayanamaz. Yine Genel Başkanımız çok güçlü bir insan, bu sürece kadar sabretti, ayakta durdu ama elbette ki bu tip iftiralar, montajlar ile önce Genel Başkanımıza sonra bize algılar yapılıyor. Kumpas demiyorum montaj diyorum. O görüntülerin hiçbir tanesi gerçek değil. Bizi medyada, sosyal medyada boğmaya çalışıyorlar. Anket şirketleri de buna destek çıkıyor. Hastaneye yatırılmadı, evde dinleniyor kendisi. Tansiyonu yükseldiği için bugünkü mitinglerini iptal etti. Sağlık durumu yarın tekrar gözden geçirilecek. İnşallah yarın daha iyi olur ve kaldığı yerden devam eder” dedi.

“İNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLMİYOR

İnce’nin adaylıktan çekileceği iddialarına ilişkin Özkal, “Ben bunlara cevap vermekten yoruldum. Memleket Partisi kurulduğu günden beri algı operasyonuna maruz kalıyor. İnce neden çekilsin? İnce’nin çekilmesini gerektirecek bir durum var mı? Montaj görüntüler, sahte belgeler yayınlanıyor, İmamoğlu’na taş atılıyor sonra Memleket Partisi’ne hemen çekil baskısı yapılıyor. Sayın İnce adaylıktan çekilmiyor” ifadelerini kullandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |