Ana Sayfa Güncel 6 Mart 2023

Masadan çıkan formül… 20+20+10+4

Meral Akşener’in tekrar Altılı Masaya dahil olması ve ittifakın cumhurbaşkanı adayının da belli olmasıyla birlikte sıra milletvekilleri sayısına geldi.

Karamollaoğlu, partisinin ev sahipliğinde düzenlenen “Liderler Buluşması”nın ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte Saadet Partisi Genel Merkezi önünde açıklama yaptı.

Karamollaoğlu, “Bugün burada bir araya gelmemizin sebebini hepiniz biliyorsunuz. Sizi daha fazla burada tutmak istemiyorum. Hava biraz soğuk, aynı zamanda mübarek bir gecedeyiz. Bu toplantılarımız neticesinde aldığımız kararı, önemli olan siz kardeşlerimize duyurmayı bir görev addediyorum.” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğunu duyuran Karamollaoğlu, “Bu görevin hayırlı olmasını diliyor, inşallah seçimlerin ardından da kendisine başarılar temennisinde bulunuyorum.” dedi.

Öte yandan Akşener’in tekrar masaya dönmesiyle birlikte Altılı Masa’nın seçim çalışmaları da hızlandı. Parti Başkanları seçimle birlikte milletvekili sayı dağılımlarını da planlamaya başladı. Odatv’nin öğrendiği bilgilere göre 20 vekil Gelecek Partisi, 20 vekil DEVA Partisi, 10 vekil Saadet partisi ve 4 vekil Demokrat Parti’den olacak.

Kaynak: Odatv

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |