Ana Sayfa Güncel 26 Şubat 2023

Kızılay skandalında ikinci perde

Kızılay’ın depremden sonra yardım konusunda neden yetersiz kaldığı tartışılıyordu. Son çıkan görüntülerde yüzlerce çadırın depolarda bekletildiği anlaşıldı…

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki “yetersizliğiyle” gündem olan Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde AHBAP Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında çadır sattığının ortaya çıkması gündemdeki yerini koruyor.

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel’in haberinin ardından ortaya çıkan skandalda AHBAP söz konusu bilgileri doğrularken Kızılay’dan da konuyla ilgili açıklama yaparak yapılan satış işlemini savunmuştu.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, “Ahbap ile Kızılay’ın işbirliği ahlakidir, akılcıdır, yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir” demişti.

Skandalda ikinci perde ise Kızılay’ın depolarında çekilen görüntülerin ardından çıktı.

BirGün muhabiri İsmail Arı’nın paylaştığı depremden bir hafta sonra çekilmiş görüntülerde Trakya deposunda yüzlerce çadırın bekletildiği görülüyor.

İsmail Arı da bu duruma tepki göstererek, “Depremzedeler bu soğukta günlerdir çadır bekliyor. Bu görüntüler de depremden bir hafta sonra Kızılay’ın Trakya deposunda çekildi. Depremin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen depo çadır dolu ve deprem bölgesine göndermemişler. Satmak için mi beklettiniz?” ifadelerini kullandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |