Ana Sayfa Güncel 12 Mayıs 2023

Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Bakanların istifa çağrılarına kulak asmayan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü çıkışının ardından istifa etti. Kerem Kınık depremlerde çadır satılmasıyla ilgili eleştirilmişti.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay’ın çadır satması hakkında “Bu konu beni de ciddi üzmüştür” demişti.

KEREM KINIK’TAN MESAJ

İstifa eden Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan ayetli mesaj:

“Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla! Bana tarafından yardım edici bir güç ver!”

“İSTİFA EDERSEM KAOS OLUR”

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nda geçtiğimiz mart ayında savunma yapan Kınık, istifa edip etmeyeceği konusundaki sorulara “Kızılay Başkanı istifa ettiğinde tüzük gereği genel kurula gidilmesi gerekir. Kızılay’ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” yanıtını vermişti. AHBAP derneğine yapılan çadır satışına ilişkin haberinin olmadığını iddia eden Kınık, şunları söylemişti:

“Vatandaşın bağışı ile satılan bir çadır yok. Vatandaşa yönelik bir ticari satış olmamıştır olamaz. Çadır satışından benim de AHBAP Derneği Başkanı’nın da haberi yoktu. Bana sorsalardı AHBAP’a göndermeyin derdim. Haberimiz olsaydı vermezdik çünkü dünyanın pek çok yerinde çadır bakıyorduk, kendi lojistiğimizle o çadırları bölgeye götürürdük.”

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |