Ana Sayfa Güncel 17 Mayıs 2023

Kılıçdaroğlu niçin çelik yelek giydi… Yakalanan ‘emekli asker’in cep telefonunda neler yazılıydı

CHP Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Mayıs’ta düzenlenen Samsun ve Ankara mitinglerine çelik yelekle çıkmasının perde arkasını Odatv öğrendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Mayıs’ta ilk olarak Samsun’da ardından da Ankara’da miting düzenlendi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, iki mitinge de çelik yelek giyerek çıkmasıyla ilgili “suikast ihbarı” yapıldığı iddia edildi. Odatv, olayın ayrıntılarını öğrendi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Mayıs Samsun mitingi 13.30, Ankara mitingi 18.00 olarak planlandı.
Kılıçdaroğlu Samsun’da iken Ankara’daki bir ekip Anadolu (Tandoğan) Meydanı’ndaki miting için çalışmalara başladı.

ŞÜPHELİ TAVIRLARDAN DOLAYI KİMLİK SORDULAR “EMEKLİ ASKER” ÇIKTI

CHP Genel Merkez yöneticileri ve merkeze bağlı güvenlik birimi Ankara mitinginin provasını yapmak için Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda çalıştığı sırada bir kişinin tavırlarından şüphelenerek yanına gitti.

M.P, 1978 DOĞUMLU EMEKLİ ASTSUBAY, KARDEŞİ C.P DE ASKER

Kendisini “emekli astsubay” olarak tanıtan M.P isimli şahıs Jandarma Genel Komutanlığı’na ait kimlik kartını gösterdi.

1978 doğumlu olduğu anlaşılan M.P’nin “Emekli Astsubay Kimlik Kartı”nda kardeşi C.P’nin de astsubay olduğu bilgisi yer alıyor.
CHP güvenlik birimi şüpheli M.P’nin elindeki cep telefonuyla yaptığı mesajlaşmalar dikkatini çekti.

WHATSAPP YAZIŞMALARINDA KILIÇDAROĞLU’NUN TAKİP EDİLDİĞİ BELİRLENDİ

Emekli astsubay olduğunu söyleyen M.P’nin cep telefonundaki “Danışmanlar Grubu” adıyla oluşturulan Whatsapp yazışmalarında Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gün önceki, yani 11 Mayıs’taki Bursa mitinginden fotoğraflar ve videolar olduğu görüldü.
Şahsın ve Whatsapp grubundaki kişilerin yazışmalarına bakıldığında ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu takip ettiği anlaşıldı.

“KİMİN TALİMATIYLA TAKİP EDİYORSUN”

CHP yetkilileri şüpheli kişiye “kimin talimatıyla takip ediyorsun” sorusunu yöneltti. Ancak M.P bu soruya yanıt vermekten kaçındı.
M.P’nin cep telefonundaki yazışmalarda ayrıca miting alanlarına ilişkin bilgiler olduğu görüldü.

Emekli astsubay olduğunu söyleyen M.P’nin dahil olduğu Whatsapp Grubu’ndaki yazışmalarda miting alanı ve çevresi tarif edilirken şu bilgi verilmiş: “Çok sayıda trafik ve asayiş polisi mevcut. Mustafa Kemal Bulvarı boyunca sağlı sollu kaldırımlara bariyerler yerleştirilmiş. Arka sokaklarda henüz alınmış bir tedbir göze çarpmıyor.”

“ANA HEDEFİMİZ KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU”

Bir başka yazışmada da “Polis tutmazsa giriş ve çıkışları ikaz ederiz, direkt bizden çıkar platforma” ifadeleri yer aldı.
Miting meydanının etrafına ilişkin bilgilerin verildiği yazışmalarda “Alanın dört bir yanı binalarla çevrili, mesafe çoğu yerde 200 metrenin altında” denildiği görüldü.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’ya gelişiyle ilgili yazışmaların da yapıldığı Whatsapp grubunda, “Uçakla gelir muhtemelen havaalanı miting arası yol kontrolde olsun” talimatı verildiği anlaşıldı.

Yazışmalarda Kemal Kılıçdaroğlu’nu Samsun’da da takip eden bir ekibin olduğu anlaşılıyor.
Whatsapp Grubunda “ Arkadaşlar çok dikkatli olalım. Kontrol aralarını sıklaştıralım. Kritik noktalara, çatılara dikkat” yazışmasının yapıldığı belirtildi.

Yazışmalar içerisinde “Bursa mitingi faaliyet raporu” adıyla bir de Word dosyasının hazırlandığı görüldü.
Telefondaki en dikkat çeken konuşmaysa “hedef kişilerin” Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu olduğu bilgisinin yer aldığı konuşma oldu.
Konuşmanın öncesinde gruptaki bir kişi “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun konuşmasının uzun bölümünde sahnede koruma yoktu” diye bilgi geçerken hemen altına “Arkadaşlar ana hedefimiz Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu. Önceliğimiz bunlar” diye yazıldığı görüldü

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

Yeni vergiler yolda

Yeni vergiler yolda

Tema Tasarım |