Ana Sayfa Güncel 22 Şubat 2023

Hatay’dan dehşet görüntüsü… 16 gün geçti hala şok edici

Kahramanmaraş merkez üslü depremden en çok etkilenen şehirlerin başında Hatay geldi. 7.6 ve 7.7 şiddetindeki depremlere maruz kalan Hatay enkaza dönüştü. Felaketin 16. gününde ise molozların şehrin bir kısmında hala yerde olduğu ve çalışmaların devam ettiği görüldü. O anlar depremin şiddetini bir kez daha göstermiş oldu.

6 Şubat günü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremler tüm Türkiye’yi etkiledi. 7.6 ve 7.7 şiddetindeki depremler çevredeki 11 ili adeta enkaza çevirdi. 40 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği faciada yüzbinlerce kişi yaralandı.

Söz konusu Maraş merkez üslü depremden en çok etkilenen şehirlerin başında ise Hatay geldi. Kahramanmaraş depreminin etkisiyle enkaza dönen Hatay dün akşam da Defne ilçesinde meydana gelen 6.4 şiddetindeki depremler sarsıldı.

Felaketin üzerinden 16 gün geçmesine rağmen şehirde enkaz kaldırma çalışmaları ise devam ediyor.

Video içeriği üreticisi Hasan Özer isimli bir kişinin sosyal medya hesabından yayınladığı Hatay’a ait görüntülerde şehrin bazı kısımlarında molozların yerde durduğu, kepçe ve iş makinesi operatörlerinin çalıştığı görüldü.

Hatay’daki enkaz görüntüleri tekrardan depremin yıkıcılığını ve şiddetini gözler önüne serdi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |