Ana Sayfa Güncel 30 Ekim 2023

Hamas’ın saldırısında görüntüleri olay yaratmıştı: Ailesi Resmen Duyurdu.

Hamas’ın 7 Ekim’de gerçekleştirdiği saldırıda cansız bedeni bir kamyonetin arkasında “zafer turu” ile gezdirilen 22 yaşındaki Alman vatandaşı dövmeci Shani Louk’un yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e gerçekleştirdiği saldırıda kaybolan ve hakkında birçok spekülasyonun ortaya atıldığı 22 yaşındaki Alman dövmeci Shani Louk ile ilgili bir açıklama bugün ailesinden geldi…

Saldırıdan hemen sonra paylaşılan sosyal medya görüntülerinde bir bacağı ters dönmüş bir şekilde bilinci kapalı bir biçimde bir kamyonetin arkasında gezdirilen ve yoldan geçen Hamas militanlarının üzerine tükürerek hakaret ettiği Louk’un yaşamını yitirdiği açıklandı.

Hamas’ın saldırı düzenlediği Nova Festivali’ne katılan ve eğlendiği sırada saldırıya uğrayan Louk ile ilgili net bir açıklama yapılmamıştı. Geçen 3 hafta içerisinde ailesi kızlarının hayatta olduğunu iddia ederken Hamas’tan ya da İsrail’den konuyla ilgili bir açıklama gelmemişti.

Fakat bugün Louk’un ailesi kızlarının öldüğünü duyurdu. Hamas Ekim ayının başında gerçekleştirilen şafak saldırılarında en az 200 kişiyi kaçırmış, 1400 kişiyi de öldürmüştü.

Bugün Alman medyasına konuşan acılı anne Ricarda Louk, kızının öldüğünü duyurdu. RTL/ntv’ye konuşan Louk, “Maalesef dün kızımın artık hayatta olmadığı haberini aldık” dedi.

ABLASI INSTAGRAM’DAN DUYURDU

Shani Louk’un ablası Adi de Instagram üzerinden bir paylaşımda bulundu. Adi, “Büyük bir üzüntüyle kız kardeşimin yaşamını yitirdiğini duyurmak istiyorum” dedi. Louk’un ölümünün detayları henüz bilinmiyor.

Aynı saldırıda Louk’un Meksikalı erkek arkadaşı Orion Hernandez Radoux’nun da Hamas tarafından kaçırıldığı tahmin ediliyor.

Saldırının ardından Louk ailesi Alman hükümetine çağrıda bulunmuş fakat daha sonra Alman hükümetinin bu saldırıyla ilgilenmediğini söylemişti.

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

Seçime hazırlanın talimatı

Seçime hazırlanın talimatı

Tema Tasarım |