Ana Sayfa Güncel 16 Mayıs 2023

Erdoğan’dan AKP itirafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2. tur seçim çalışmalarına yönelik açıklamada bulundu. Erdoğan, “Deprem bölgesinin belli bir bölümünü bu hafta sonunda ziyaret edeceğim. Miting düşünmüyorum, deprem bölgesinde miting benzeri toplantılar yapabiliriz.” dedi. Erdoğan ayrıca, “Partimde maalesef bir düşüş, milletvekillerimize az da olsa bir eksiklik söz konusu. Bunun üzerinde teşkilat başkanlığımız çalışıyorlar. Nerede ne gibi eksiklerimiz oldu.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D-CNN Türk ortak yayınında 28. dönem milletvekili, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET EDECEĞİM”

2. tur seçim çalışmaları kapsamında deprem bölgesine gideceğini söyleyen Erdoğan, “Milletimiz 27 milyondan fazla oyla şahsımıza teveccüh gösterdi. Yüzde 49,5 oy oranına kavuştuk. Sandıkta tecelli eden irade, başımız gözümüz üstünedir. Bugün tüm liderlerle görüşme yaptım. 12 günü iyi değerlendireceğiz. Rehavete kapılmayacağız.

Deprem bölgesinin belli bir bölümünü hafta sonu ziyaret edeceğim. Miting pek düşünmüyorum. Deprem bölgesinde miting benzeri toplantılar yapabiliriz. Çok hakaret ettiler, çok çok yanlış ve çirkin. Devlet Bey ile yaptığım görüşmede, ‘Ben gelmeye hazırım’ dedi. Belki Fatih Bey de gelecek. Hatay Defne’de malum hastane konusunda ‘Yapamazlar’ deniyordu. Devlet Hastanesi bitme noktasına geldi. Orayı belki açma durumumuz olacak. Sadece iç kısmının aksamı değil, çevre ve peyzaj yapma suretiyle vatandaşı psikolojik olarak etkilemesini önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

‘PARTİMDE MAALESEF BİR DÜŞÜŞ SÖZ KONUSU’

Seçim sonucuna göre Cumhur İttifakı’nın 322 vekile ulaşmış olması çoğunluğu sağladığını ifade eden Erdoğan, muhalefette böyle çoğunluğu söz konusu olmadığını söyledi. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Partimde maalesef bir düşüş, milletvekillerimize az da olsa bir eksiklik söz konusu. Bunun üzerinde teşkilat başkanlığımız dün yaptığımız toplantıdan sonra bir araya geldiler, çalışıyorlar. Nerede ne gibi eksiklerimiz oldu.
İnşallah önümüzdeki dönemde başta yerel seçimler olmak üzere hazırlığımızı yapmamız lazım. İç muhasebemizi yapacağız, buna göre adımlarımızı atacağız.”

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp