Ana Sayfa Güncel 16 Mayıs 2023

Ekrem İmamoğlu yalanı… Esrarengiz kulis haberler kimden çıktı

Bazı haber sitelerinde Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin seçim kampanyasının başına geçeceği iddia edildi. Odatv’nin edindiği bilgilere göre Ekrem İmamoğlu kampanyanın başına geçmeyecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, dün yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi’nde, hiçbir adayın seçilme yeterliliğini kazanamadığını, daha önceden ilan edilen Seçim Takvimi’ne göre, 28 Mayıs 2023 Pazar günü ikinci tur seçimlerinin yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Tayyip Erdoğan yüzde 49. 50 oy alırken CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 44.89 oy oranında kaldı.

İkinci tur çalışmalarını hızlandıran CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i görevden aldı.

Sıcak saatler yaşanan CHP Genel Merkezi’nde kampanya sürecini yöneten Akan Abdula da görevden alındı.

İMAMOĞLU GEÇECEK İDDİASI

Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde CHP seçim kampanyasının başına Ekrem İmamoğlu ve ekibinin geçeceği öne sürüldü.

T24’ten Eray Görgülü, “CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre, İmamoğlu’nun, kampanya süresince kendisinin ön planda olmasını gerektiğini belirterek, kampanya yönetiminin de kendisine bırakılmasını isteyeceği öğrenildi.” ifadelerini kullandı.

Haberin ardından Tuncay Özkan, aynı siteden Gökçer Tahincioğlu’na konuşarak hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Ardından Halk TV de “CHP’de İkinci Tur İçin ‘İstanbul’ Modeli Kararı: Kampanya İmamoğlu ve Kaftancıoğlu’na Emanet” başlıklı bir haber girdi ve “Kulislere göre bu turda kampanya, seçim güvenliği ve verileme İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na emanet edilecek. denildi.

ODATV ÖĞRENDİ

Odatv’nin öğrendiği bilgilere göre Ekrem İmamoğlu’nun kampanyanın başına geçeceğini iddiası gerçek dışı.

Ekrem İmamoğlu kampanyanın başına geçmeyecek.

BU İDDİA NEREDEN ÇIKTI

Çıkarılan kulis haberlerin ve sosyal medyada koparılan fırtınanın tek bir amacı var…

CHP Genel Merkezi’nde bu söylentiyi yayanlar ikinci turda yaşanacak olası bir hezimette “Ekrem İmamoğlu da yapamadı” diyecekti.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |