Ana Sayfa Güncel 17 Ekim 2023

Dünyanın gözü önünde: İsrail hastane vurdu… Yüzlerce ölü var

İsrail güçleri, Gazze’de Mamedani Hastanesi’ni hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini…

İsrail güçleri, Gazze’de Mamedani Hastanesi’ni hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ölenler arasında hastaların yanı sıra binaya sığınan yüzlerce kişinin de bulunduğu bildiriliyor.

HASTANE ÖNÜNDE BASIN TOPLANTISI

Gazze’de hastane önünde basın toplantısı yapıldı. Yüzlerce kaybın yaşandığı hastanenin önünde konuşan doktorlar ve sağlık çalışanları saldırıyı lanetledi.

İSRAİL REDDETTİ: HAMAS PATLATTI

İsrail ordusu, Gazze’deki hastanenin İsrail tarafından vurulmadığını, patlamanın Hamas tarafından başarısızlıkla fırlatılan bir roketten kaynaklandığını iddia etti.

NETANYAHU: KENDİ ÇOCUKLARINI DA ÖLDÜRÜYOR

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’de en az 500 kişinin öldüğü hastane saldırısının ardından açıklama yaptı.

Netanyahu “Bütün dünya biliyor ki Gazze’deki hastaneye saldıranlar İsrail Silahlı Kuvvetleri değil, Gazze’deki barbar teröristlerdir. Çocuklarımızı hunharca katleden, kendi çocuklarını da öldürüyor.” dedi.

Netanyahu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İsrail Savunma Kuvvetleri’nin analizi, Gazze’den teröristler tarafından roketlerin ateşlendiği ve bu roketlerin hastanenin çok yakından geçtiğini gösteriyor. Elimizde birçok kaynaktan gelen istihbarat, hastaneyi vuran başarısız roket fırlatmasından İslami Cihad’ın sorumlu olduğunu gösteriyor” dedi.

İsrail ordusu da Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’nde “gerçekleşen patlamaya teröristlerin (İslami Cihad) attığı roketlerin sebep olduğunu” iddia etmişti. Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, iddiayı yalanlayan bir açıklama yapmıştı.

İsrail ayrıca, Türkiye’deki vatandaşlarının acilen ülkeden ayrılmalarını istedi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |