Ana Sayfa Güncel 18 Ocak 2023

CHP İstanbul’da deprem… Kaftancıoğlu’ndan İmamoğlu operasyonu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun il yönetiminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen Ufuk İnan, Gökmen Güneş ve Eser Şenay’ı kızak göreve çektiği öğrenildi. Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’nu hedef alan sözlerinin kamuoyuna yansıması üzerine yaklaşık iki ay önce gerginlik yaşanmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı yönetiminde görev değişiklikleri yaptı.

Canan Kaftancıoğlu, il yönetiminde “Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı” görevini yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kuzeni Ufuk İnan’ı örgüt sorumluluğundan alıp pasif göreve çekti.

Kaftancıoğlu ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen Gökmen Güneş ve Eser Şenay’ı da kızağa çekti.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; İmamoğlu’na yakın isimlerin kritik görevlerden alınması sonrası CHP İstanbul İl Başkanlığı yönetiminde tartışma yaşandı.

KAFTANCIOĞLU’NUN İMAMOĞLU SÖZLERİ

Odatv yazarı Hürrem Elmasçı, yaklaşık iki ay önce kaleme aldığı “Aptal… Şizofreni… İmamoğlu-Kaftancıoğlu savaşı” başlıklı yazısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında yaşanan gerilimi yazmıştı.

Yazıda yer alan Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’na yönelik hakaret vari söylemlerine ilişkin İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar” demişti.
Yaşanan gelişmelerin ardından İstanbul’un 39 ilçesinin CHP’li ilçe başkanları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulunmuştu.

İmamoğlu’nu ziyaret eden ilçe başkanlarının yanında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yer almamıştı.

HİLTON’DAKİ GÖRÜŞME

Kaftancıoğlu-İmamoğlu geriliminin ardından 1 Aralık 2022 akşamı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile Harbiye’deki Hilton Oteli’nde baş başa yemek yemişti.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; Kılıçdaroğlu bu yemeğin ardından Kaftancıoğlu-İmamoğlu ikilisiyle görüşüp gergilimin sonlandırılmasını istedi. O güne dek, sosyal medyada iddialar hakkında tek satır yazmayan Canan Kaftancıoğlu bu görüşmeden sonra ilk kez tweet atmıştı.

Ancak, Kılıçdaroğlu’nun sonlandırdığı gergilim, Kaftancıoğlu’nun CHP İstanbul’da yaptığı Ekrem İmamoğlu operasyonuyla yeniden gün yüzüne çıkmış oldu.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp