Ana Sayfa Güncel 10 Mart 2023

Bu kez Kayseri… Deprem anı ortaya çıktı

Kayseri’de saat 05.28’de 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kayseri’nin Hacılar ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin yaklaşık 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Evlerinden inen vatandaşlar arabalarında ve sokaklarda bekledi.


VALİDEN DEPREM SONRASI AÇIKLAMA

Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmediğini, birimlerin saha kontrol çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da yaptığı paylaşımda, “İlk bilgilere göre olumsuz bir durumumuz yok. Ekiplerimiz sahada, teyakkuz halinde. Lütfen resmi açıklamalara itibar edelim. Rabbim tüm afetlerden bizleri korusun.” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç yine Twitter’da yaptığı açıklamada “tek katlı yığma bir yapı” dışından hasar olmadığını belirtti:

“Sahadaki ekiplerimizin ve alt yapı kuruluşlarımızın yaptığı incelemelerde merkez üssü Hacılar Karpuzsekisi’ndeki tek katlı yığma bir yapıda oluşan hasarın dışında şehrimizde ciddi bir hasara rastlanmamıştır. Tekrar tüm hemşehrilerime geçmiş olsun diyorum.”

SARSINTILAR 5’İN ÜZERİNE ÇIKABİLİR

Kayseri depremini NTV yayınında değerlendiren Prof.Dr. Okan Tüysüz, Erkilet fayına dikkat çekerek bölgedeki deprem fırtınasında sarsıntı büyüklüklerinin 5’in üzerine çıkabileceğini belirtti.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |