Ana Sayfa Güncel 18 Ocak 2023

Brezilya polisi duyurdu… Rota Tekirdağ: 290 kg kokain ele geçirildi

Brezilya polisi, Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Martaş Limanı’na gitmek üzere Santos Limanı’nda bekleyen selüloz yüklü bir gemide 290 kg kokain yakalandığını duyurdu.

Rotası Türkiye olan bir uyuşturucu gemisi de Brezilya’da yakalandı. Brezilya polisi, Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Martaş Limanı’na doğru yola çıkmak için bekleyen selüloz yüklü bir gemide 290 kg kokain ele geçirildiğini açıkladı.

Santos Limanı’nda demirli haldeki gemiye çıkan narkotik ekipleri, gemi gövdesinde ancak su seviyesinin altında bulunan ve gemiye su toplamak için kullanılan bir bölmede uyuşturucu taşındığı şüphesi üzerine dalgıçları çağırdı.

Yetkililerin erişimin oldukça zor olduğunu söylediği bölmede dalgıçların yaptığı arama sonucu çıkarılan kokaine, incelemelerde bulunmak üzere Brezilya Federal Polisi el koydu.

Federal polisin Brezilya Deniz Kuvvetleri ve Federal Gelir Servisi’nin uluslararası uyuşturucu kaçakçılığını önlemeye yönelik birlikte yürüttüğü operasyon sonucu ele geçirilen kokainin, balyalar içinde muhafaza edildiği belirtildi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp