Ana Sayfa Güncel 7 Kasım 2023

Barış Yarkadaş kararını açıkladı!

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, geçtiğimiz aylarda söylediği “Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım” sözleri sosyal medyada gündem oldu. Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı seçilmesinin ardından Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’nda açıklama yapan Yarkadaş “Aktif gazeteciliği bırakıyorum. Siyaset yorumcusu olarak çalışmama devam edebilirim.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel’in 812 oy ile genel başkan seçilmesinin ardından tv100.com yazarı Barış Yarkadaş’ın 16 Eylül’de yayınlanan Kübra Par’la Farklı Açılar programındaki “Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında gündem olan sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Yarkadaş’ın açıklamaları şu şekilde:

“29 MİLYON KİŞİ O VİDEOYU İZLEDİ”
“Bahsi geçen video tv100’de Kübra Par’ın programında yaptığım bir konuşma. Bir bilgisayar programcısı arkadaşım oturmuş araştırmış bu video ne kadar izlendi diye. Tam 29 milyon kişi tarafından bu video izlenmiş. Arkadaşımız bu konularda çok mahir. Algoritma ile nerelerde yayıldığını buldu. Erişimi hesaplamamış. Twitter’da sadece “istifa et” diyenler yok çok sayıda “istifa etme, biz seni seviyoruz” diyenler var.

“İKİLİ MASADA CHP’NİN YÖNETİLMESİNDEN KAYGI DUYDUĞUMU BELİRTTİM”
O programın olduğu zaman kongrelerde çok bir eğilim ortaya çıkmamış. Özel ve İmamoğlu anlaşma yapmamış. Özel’in kazanacağına dair bir şans verilmiyor. Yerel seçimlere kadar Kılıçdaroğlu ile yola devam edilmesini istiyorum. Özel ve İmamoğlu’nun bir araya geldiğinde CHP Genel Başkanı’nın tek başına olarak değil bir ikili masada CHP’nin yönetilmesinden kaygı duyduğumu belirttim. İkili masa ile CHP’nin yönetilmesinden kaygı duyuyorum. Özel’e yönelik eleştirilerim var. Bu eleştirileri geçmişte kendisine söyledim. İmamoğlu’nu başarılı bir başkan olarak görüyorum ancak parti içi siyasete müdahil olmasını doğru bulmuyorum. Hala daha İmamoğlu’nun başarılı bir başkan olduğunu söylüyorum.

“KILIÇDAROĞLU DA HAKKIMI TESLİM EDEREK “SEN ZATEN BİZDEN HİÇBİR ZAMAN BİR ŞEY TALEP ETMEDİN” DEDİ”
Kılıçdaroğlu’na da haksızlık yapılmaması için Kılıçdaroğlu’nu desteklediğimi açıkladım. Kılıçdaroğlu konuştuğumda da bunu tekrarladım. Kendisine hiçbir beklentimin olmadığını söyleyerek destekledim. Kılıçdaroğlu da hakkımı teslim ederek “sen zaten bizden hiçbir zaman bir şey talep etmedin” dedi. Ben Kılıçdaroğlu ile acı tatlı günler yaşadım. Beni 2 kere millletvekili listesine koymadı. Ben ona rağmen hakkım geçmişse hakkımı helal ettim. İnsanlık budur.

“BENİM GAZETECİLİK DIŞINDA HİÇBİR GELİRİM YOK”
Kübra sordu “kazanırsa mesleği bırakırım” dedim. Özel kazandıktan sonra bu video dolaşıma sokuldu. Uzun yıllardır gazetecilik yapıyorum. Benim gazetecilik dışında hiçbir gelirim yok. Ben ihale inşaat bilmem. Onun için burada oturup konuşuyorum. Bu kurum kendi yağıyla gücüyle ayakta duran, hiç kimseye minneti olmayan, çalışanlarını tam anlamıyla özgür kılan bir kuruluş.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |