Ana Sayfa Güncel 24 Mart 2023

Ağıralioğlu olayının perde arkasını açıklıyoruz: Akşener’den ne istedi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken, İYİ Parti’de Meral Akşener ve Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili iddialar gündemde. Odatv, Meral Akşener ve Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili iddiaların perde arkasını araştırdı

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz ederek açıklama yaptı. Odatv, olayın perde arkasını ulaştı.

Yavuz Ağıralioğlu’nun Meclis’te yaptığı basın toplantısından önce Meral Akşener ile görüşme yaptı. Bu görüşme isteği Yavuz Ağıralioğlu’ndan geldi. Meral Akşener, 20 Mart Pazartesi günü Yavuz Ağıralioğlu’nu konutuna çağırdı.

“KEMAL BEY’İN AÇIKLANMASI PARTİ KARARIDIR”

Görüşmede Akşener Ağıralioğlu’na “Neden rahatsızsın” diye sordu. Ağıralioğlu ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz ettiğini ve bundan rahatsız olduğunu iletti. Meral Akşener, “Kemal Bey’in aday olarak açıklanması parti kararıdır ve artık böyle bir tartışma yoktur. Konu kapanmıştır” dedi.

“TALEBİM GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLMAK”

Yavuz Ağıralioğlu bu sözler üzerine de “Benim sizden talebim, Genel Başkan Yardımcısı olmak” dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz konuşması yapılırken parti yöneticisi olma teklifini şaşkınlıkla karşılayan Meral Akşener, “Bu teklif benim tuhafıma gitti. Seçim sürecine girmişken bu konuşulacak bir konu değil” dedi.

Yavuz Ağıralioğlu, bu görüşmenin ardından Meclis’te açıklama yaparak “partimize pusu kuruldu. Kemal Bey’in dayatılmasına itiraz ediyorum” dedi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |