Ana Sayfa Güncel 15 Mart 2023

Afette gece neler yaşandı… Bir kenti daha su bastı..

Afet bölgesinde sağanak yağış nedeniyle çadır kentleri su bastı. Sel suları gece de kaldırılamadı. Kepçeler pompa olmadığı için sel sularını kaldırmaya çalıştı..

Afet bölgesinde sağanak yağış nedeniyle çadır kentleri su bastı. Sel suları gece de kaldırılamadı. Kepçeler pompa olmadığı için sel sularını kaldırmaya çalıştı. Sel bölgesindeki Şanlıurfa Abide Kavşağına giden Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ekiplerden bilgi aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin kış ayında meydana gelmesine rağmen depremzedeler için oluşturulan çadır kentler toprak zemin üzerine kuruldu. Çadırların su basması nedeniyle depremzedeler büyük bir mağduriyet yaşadı. Afetzedelerin yıkılan evlerinden kurtardığı eşyaları da sular altında kaldı.

Öte yandan, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine koordinatör olarak atanan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, sağanağın etkili olduğu “Adıyaman’ın Tut ilçesinde bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişinin hayatını kaybetti.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şanlıurfa’da 12, Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. 5 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor” açıklamasını yaptı.

Şanlıurfa Valiliği, sağanak nedeniyle yarın il genelindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Şiddetli sağanak yağışın beraberinde getirdiği olumsuzluklar sebebiyle ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 16.03.2023 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli kamu görevlilerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır” denildi.

DİYARBAKIR’DA DA GECE SU BASTI

Diyarbakır’da etkili olan sağanak yol ve kavşaklarda su baskınlarına yol açtı.

Kentte 2 gündür aralıklarla süren sağanak akşam saatlerinde etkisini artırdı.

Yaşamın olumsuz etkilendiği yoğun yağış nedeniyle kentin ana arterlerinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Diyarbakır-Şanlıurfa kara yolu Doğum Hastanesi Köprülü Kavşak su baskını sonucu trafiğe kapandı. Kavşakta bazı araçlar mahsur kaldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, kavşakta suyun tahliye edilmesi için başlatılan çalışma sürüyor.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |