Ana Sayfa Güncel 3 Mart 2023

6’lı Masa DAĞILIYOR mu?… Akşener yol ayrımında…

6’lı Masa toplantısı ardından dün parti genel merkezinde Başkanlık Divanı ve milletvekilleriyle gece olağanüstü toplantı yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün saat 13.30’da İyi Parti Genel İdare Kurulu ile bir araya geldi. Ardından Ankara’ya çağırdığı il başkanları ile toplantı yapacak…

Akşener’in bugün gazetecilerin karşısına geçip açıklama yapması bekleniyor…

İYİ Parti genel merkezindeki toplantıda neler oldu?

Odatv’nin edindiği bilgilere göre, Akşener’in, dün gece 23.00’de başlayıp bu sabah 04.20’te biten toplantıda soğukkanlı tavrı dikkat çekti.

6’lı Masa toplantısı hakkında kısaca bilgi verip partilileri dinleyen Akşener, ortak adaylık mı, alternatif adaylık mı konusunda fikrini açıklamadı. “Herkes görüşünü özgürce ifade etsin” dedi.

Başkanlık Divanı üyelerinin neredeyse tamamı Kılıçdaroğlu adaylığına soğuk baktıklarını belitti.

Üzerinde durdukları ana konu, “Kılıçdaroğlu ortak adaylığı, milletvekili seçiminde İYİ Parti’nin alacağı oyları ne derece etkiler” sorusu oldu? Yapılan kamuoyu araştırma sonuçlarından bahsedildi. Kılıçdaroğlu adaylığının İYİ Partili seçmeni partiden uzaklaştırıp uzaklaştırmayacağı konusunda bölgelerinden örnekler verdiler.

Bazı milletvekilleri ise, 6’lı Masa ortaklarından SP, DEVA, DP, GP’nin CHP listesinde yer alacakları için milletvekili sayısı konusunda sorunları olmadığı dile getirildi.

Bu toplantıda hiçbir esneme ve yumuşaklık görülmemesi bugünkü Genel İdare Kurulu toplantısını da etkileyeceği söyleniyor.

NELER OLACAK

Gerek Başkanlık Divanı…

Gerek milletvekilleri…

Gerek Genel İdare Kurulu…

Ve gerekse bu çizgiden ayrı tavır alması beklenmeyen il başkanları Kılıçdaroğlu’nu istemediklerini açıklamaları bekleniyor.

İYİ Parti yol ayrımında mı olacak?

İYİ Parti kulislerinin hayli hareketli ve heyecanlı olduğu görülüyor.

Son dakikaya kadar 6’lı Masa’yı dağıtmamaya özen gösteren Akşener’in ısrarla alternatif aday göstereceği iddia ediliyor.

Partililer masanın dağılması halinde kamuoyunda heyecan yaratacak bir ismin aday yapılmasını istiyor. Bu isimler Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş mı olacak?

İKİ ADAY ADAYINA KONTROL

Kılıçdaroğlu, her iki belediye başkanını bugün yanına alarak deprem bölgesine gitmesi farklı değerlendirmelere yol açtı.

Kılıçdaroğlu İyi Parti taktiğini engellemek için İmamoğlu ve Mansur ile bölgeye gittiği söyleniyor.

Ankara kulislerinin merkezinde Meral Akşener’in toplantıları ve açıklaması var.

Kaynak: Odatv

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |