Ana Sayfa Dünya, Güncel 24 Mayıs 2023

Depremzede çocuk yurt dışında bulundu… Ailesi bakın nerede

Hollanda Maastricht kentinde depremzede olduğu öğrenilen 5 yaşındaki küçük bir Türk çocuğu yalnız bulundu. Polisler, çocuğun ülkeye nasıl girdiğini araştırırken ortaya ilginç detaylar çıktı.

Hollanda’nın güneyindeki Maastricht kentinde yalnız bulunan çocuğun 5 yaşındaki bir depremzede olduğu öğrenildi. Felemenkçe bilmeyen Türk çocuğun ülkeye nasıl geldiği araştırılırken polis sosyal medyadan destek istedi.

Maastricht polisinin Instagram hesabından ”Büyük şehirde tek başına” başlığıyla yaptığı açıklamada, 5 yaşındaki Türk çocuğun şehir merkezinde tek başına dolaşırken bulunduğu belirtildi.

Yalnızca Türkçe konuşan ve hiç Felemenkçe bilmeyen çocuğu, polis bulduğunda önce şeker dükkanına ardından ise karakola götürdü. Karakolda yemek ve dondurma verilen çocuğa, Türkçe bilen bir polis yardımcı olmaya çalıştı.

ANNE BABASI DEPREMLERDE YARALANDI

Depremzede çocuk, Türkiye’den geldiğini, anne ve babasının ülkelerinde olduğunu, ikisinin de 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralandığını söyledi. BBC’nin haberine göre, sosyal hizmet uzmanlarına teslim edilen çocuğun, bir sığınma merkezine gönderildiği bildirildi.

5 yaşındaki çocuğun Hollanda’ya nasıl geldiği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Hollanda makamlarının bu konuyu araştırdığı belirtildi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |