Ana Sayfa Yazarlar 7.05.2022 1299 Görüntüleme
NE ZORMUŞ MUHALEFET SEÇMENİ OLMAK!

NE ZORMUŞ MUHALEFET SEÇMENİ OLMAK!

Merhaba sevgili okurlar,

Ülkenin her günü, her anı çok yoğun. Artık şaşkınlıkla hatta ürkerek bakar olduk gündeme!
Ekonomi başta olmak üzere, vatandaşın yaşam şartları giderek ağırlaşmakta ve zora sorulmaktadır! Elbette bu konular hakkında yazılacak çok şey var ama ben yıllardır hayatı zor olan, her anlamda ötekileştirilen, her fırsatta hakarete uğrayan muhalefet seçmeninden bahsetmek istiyorum!
Muhalefet seçmeni, ülkede olup bitenleri yıllardır, yüreği acıyarak, endişeyle izledi ve izlemeye devam ediyor ettiği mücadeleyle beraber. Kime oy verdiğini asla saklamadan, hiçbir korkusu olmadan dile getirdi. Hatta bundan dolayı ya kendisi ya da çocuğu işsiz kaldı. Yani muhalefet seçmeni zaten yıllardır  kötü ekonomik şartlarla yaşadı. Umursamadı, inandığı değerlere daha da sahip çıktı!
İktidar seçmeni 20 yıldır zaten oldukça rahat ve refah içindeydi. İktidar seçmeni bu şartlara rağmen çoğu zaman kime oy verdiğini söyleyemedi, çekindi.
Şimdi ibre muhalefete dönmeye başladı!
Yıllardır ötekileştirilen, hakarete uğrayan seçmenin yine yüzü gülmedi! İktidarın yanında olan, tüm yıllarını rahat geçiren, hakaretler savuranlar bu defa muhalefet tarafından göz bebeği oldu!?
Lütfen yanlış anlamayın, elbette seçmen bu ülkede yaşayan her bir vatandaş, koşulsuz şartsız çok değerlidir.
İntikam alınmalı, bir kesim yok sayılmalı demiyorum!
Ama gördüğüm kadarıyla yok sayılan yine muhalefet seçmeni! Azarlayan, susturulan ve önemsenmeyen yine aynı seçmen!
Muhalefet seçmenin büyük bir kısmı tüm seçimlerde sandıklarda canla başla mücadele eden, bir oy için kavga eden, sabahlara kadar seçim kurullarında bekleyen seçmendir. Evinde veya ofisinde kafelerde çayını kahvesini içerek beklemedi seçim sonuçlarını! Bizzat sahada alanda hep ayaktaydı bu seçmen!
İktidar şartlar ne olursa olsun kendi seçmenini hep korudu ve korumaya devam ediyor. Muhalefet bu konuda defalarca sınıfta kaldı!
Sevgili muhalefet, bir politikanız varsa, seçmeninize uygun şekilde anlatın.  Kırmadan, örselemeden, umurumda değiller demeden! Danışmanlarınızı sahada olan insanlardan seçin, danışman demeyin ama o insanlardan fikir alın, konuşun. Kahve, çay içerek mücadele edenlerden biraz uzak durun!
Muhalefet seçmeni menfaatleri için değil, tertemiz ve yiğit yüreğiyle ülkesi ve aydınlık gelecek için sizinle birlikte. Daha fazla yıpratmayın, yeterince yıprandı zaten!
Bu ülkede birçok şey çok zor ama günün sonunda şunu hiç tereddütsüz belirtmek gerekir;
Ne zormuş muhalefet seçmeni olmak, ne zormuş..!

Güzel günlerde buluşmak umuduyla yurdum insanı…

Yazar Kalem

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

GENÇLİK VE BUMERANG

GENÇLİK VE BUMERANG

Tema Tasarım |