TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Yazarlar 15.03.2022 417 Görüntüleme
Vladimir Putin yanlış hesaplamış görünüyor:

Vladimir Putin yanlış hesaplamış görünüyor:

ABD, Çin’i Rusya’yı desteklememesi konusunda uyardı ve “sonuçlarına”Katlanirsin diyerek tehdit etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yanlış hesaplamış görünüyor: Hem Ukrayna’daki direniş, hem de Batı’nın uyguladığı yaptırımlar ülkesini sert bir şekilde vuruyor. ABD hükümetine göre Moskova’nın Çin’den askeri ve ekonomik destek istedi.

ABD Başkanlık Güvenlik Danışmanı Joe Biden, “Endişelerimizden biri ve Pekin’e, herhangi bir ülkenin ekonomik yaptırımlardan kaynaklanan kayıpları Rusya’ya tazmin etmesine izin vermeyeceğimiz konusunda bilgilendirdik” dedi. Çin’e karşı herhangi bir doğrudan tehditte bulunmadı, Pekin, “yaptırımları atlatmaya yönelik büyük ölçekli destek vercek olursa bunun sonuçlarının” kesinlikle olacağı konusunda “gizli bir şekilde uyardi”.

Çin, Ukrayna ihtilafında tarafsız kalmaya çalışıyor. Ancak ABD, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Rusya’nın savaşını destekleyebileceğinden korkuyor.

Bazıları Çin Halk Cumhuriyeti’ni bu savasın icine cekmek istiyor olabilir kimileri adeta fitili ateslemek ister gibi umarım galib gelen savas degil insan olur; şahsen A Haber ajansinin muhabiri olarak Ukrayna’da savaşın başlamasının ardından Rusya’nın Çin hükümetinden askeri ve ekonomik yardım istediği yönündeki haberlere inanmıyorum.

“Son zamanlarda ABD, Çin’e karşı sürekli dezenformasyon yayıyor. Bu davranışı kötü niyetli,” diyen Pekin dışişleri bakanı Mr Wang Yi.

Herkes barış istiyorsa ‘’barış neden olmuyor,,
’’o zaman herkes barış istiyor,, dememiz mümkün degil sanırım
Dünya şu anda bir ritim bozuklugu yaşamakta, herkes merak icinde
acaba kim, nasıl bir antiaritmik kullanacak
Murat Yüksel

Sanırım yarın bu teklif hakkında Başkan Xi bir acıklama yapacaktır…..bekleyip görecegiz

Türkiye bu savasın gelecegini önceden görebilen ülkeler arasındadir bunun icin dısisleri bakanligimiz gerekli pozisyonunu almis durumdadir, buna göre Türkiye sadece Nato üyesi olmakla yetinmemelidir, Büyük Birlesik Türk Cumhuriyetleri her gecen gün daha fazla önem arz etmektedir, susuzluga, yokluga ve kitliga giden bir sürec icerisine girdik bu süreci durdurmanın imkansız oldugunu düsünmekteyim ama unutmayalımki bu süreci hızlandırmak veya yavaslatmak insanoglunun ellindedir.
BIR DAHAKI YAZIMDA WLADIMIR PUTIN DÜSÜNCELERI AILESI / UKRAYNA VE RUSYA
BU SAVASI PUTIN BASLATTI VE PUTIN ISTEMEDEN KIMSE BITIREMEZ SAVASI BASLATAN BITIRIR
WLADIMIR PUTIN LÜTFEN SAVASI BITIRINIZ BU DÜNYADA IHTIYACLARINIZI SAVASARAK DEGIL DOSTLARINIZLA OTURUP KONUSARAK DAHA KOLAY ELDE EDERSINIZ

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp