Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 20 Kasım 2022

Öztürk Yılmaz: Benim Aday Adaylığıma Karşı Çıkanlar Seçimi Teslim Etti

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada, “Benim aday adaylığıma karşı çıkanlar seçimi teslim etti” ifadelerini kulland

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve parlamenter sistem hakkında açıklama yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Ben 2018 yılında cumhurbaşkanlığına aday adayı olmak istedim. CHP de o dönemdeki tartışmaları biliyorsunuz ve bu yüzden partiden ihraç edildim. Benim aday adaylığımı istemeyen gruplar çıktı ve sonra baktık ki bunlar seçimi teslim etmek isteyen gruplar ve sonuçta seçimde teslim edildi.” dedi.

BİR ŞEYE KARAR VERDİYSEM SÖKE SÖKE ALIRIM

Öte yandan Yılmaz yaptığı açıklamanın devamında, “Açıkçası ben o dönemde şunu muhalefetin kurgulanmış, dizayn edilmiş şeklini gördüm. Mesela bana adaylığı vermiş olsalardı ben inanıyorum o seçimi alırdım çünkü ben kararlı bir insanım yani yapı itibariyle bir şeye karar verdiysem onu söke söke almayı bilirim.” Şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAMI İSTEMEDİKLERİ BENİ PARTİDEN İHRAÇ ETTİLER

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Şimdi cumhurbaşkanlığı önemli bir konu. Şimdi kurultaydan sonra il başkanlarını bu cumartesi değil, ondan sonraki cumartesi davet edeceğiz. İki şey üzerinde konuşacağız: bir seçim stratejisi ne olacak? Yani bu ittifaklar başka şeyler nasıl bir politika izleyeceğiz ve onu konuşacağız. İkincisi cumhurbaşkanlığı konusu olacak. Ben şahsen Cumhurbaşkanlığı konusunda daha önce irade ortaya koydum ve engellendim. Yani engelleyen kişiler de seçimi teslim etmek isteyen kişilerdi ve hatta partiden ihraç olurken basit bahaneler buldular. Disiplin kurulu o zamanki başkanı konuşmuş, Öztürk Yılmaz cumhurbaşkanlığına aday adayı olduğu süreçte düğmeye basıldı ve ihraç sebebi bu oldu.

26 KASIM’DA AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

26 Kasım’daki cumartesi günü Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim stratejisi konusunda  açıklama yapacağız.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |