Ana Sayfa Güncel 16 Nisan 2022

Yağmurlu günler geri dönüyor: Günlerce sürecek

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre yarından itibaren Türkiye genelinde yağışlı havanın etkisinin geri geleceği açıklandı.

https://quanticalabs.com/Pressroom/Template/?page=home_6Meteoroloji tarafından yapılan haritalı hava tahmini açıklamalarına göre, sağanak yağışın yurdun büyük bölümünde perşembe gününe kadar etkili olması beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin güneydoğusu ile zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ağrı, Van ve Hakkâri çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu ile iç kesimlerde pus ve yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiği söylendi.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğunun da altı çizildi.

İÇ KESİMLERDE VE KUZEYDE SICAKLIK ARTIYOR
Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı söylenirken diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edildi.

YARINDAN İTİBAREN SAĞANAK YAĞIŞ BAŞLIYOR
Rüzgârın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Yarından itibaren yurdun büyük bölümü yağışlı havanın etkisine girerken yağışlar perşembe gününe kadar yurdun büyük bölümünde aralıksız devam edeceği aktarıldı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp