Ana Sayfa Güncel 17 Nisan 2022

Ümit Özdağ’a şok… Kapatma davası

Suriyeliler başta olmak üzere göçmenlere yönelik açıklamaları ile gündemden düşmeyen Ümit Özdağ yönetimindeki Zafer Partisi, İhsan Şenocak’ı hedef almıştı. Avukatlar kapatma davası için başvurdu…

Avukatlar Ömer Faruk Ceylan, Cengiz Yılmaz, Mehmet Mustafa Özünver ve Musab Özkan ile Yakup Özünver, İlahiyatçı İhsan Şenocak’ı tehdit ettiği iddiasıyla Zafer Partisi’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu.

Suriyeliler başta olmak üzere göçmenlere yönelik açıklamaları ile gündemden düşmeyen Ümit Özdağ yönetimindeki Zafer Partisi, İhsan Şenocak’ı hedef almıştı.
Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın Twitter hesabından Dr. İhsan Şenocak’ın mesajı alıntılanarak, “Türk’e düşman olan senin gibilerin vatanı bu cennet ülke değil Arap çölleridir” denilmişti.

Avukatlar Ömer Faruk Ceylan, Cengiz Yılmaz, Mehmet Mustafa Özünver ve Musab Özkan ile Yakup Özünver, Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak’ı tehdit eden Zafer Partisi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunarak basın açıklaması yaptı.

“Bu ırkçı, saldırgan, ötekileştirici köhne zihniyetin 21. yüzyılda hala devam ediyor olması ciddi bir sorun teşkil etmektedir” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İhsan Şenocak Hoca, malumunuz ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir ilim adamıdır. İslami ilimler alanındaki çalışmaları, gerek Müslüman halkımız gerekse de genişçe bir akademik camia tarafından sürekli taktirle takip edilmekte ve birçok çalışmada kaynak kabul edilmektedir. Bu noktada, İslam Alimlerine karşı hazımsızlık, Hz Muhammed (SAV) dönemindeki müşriklerden, günümüze kadar her dönemde olmuştur.”

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |