TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Güncel 6 Aralık 2022

UMFED temiz ve istikrarlı bir nesil için var gücü ile çalışıyor.

Uyuşturucu bağımlılığının hızlı bir şekilde arttığı ülkemizde ‘’ maddeye değil, hayata bağlan’’ sloganı ile yola çıkan UMFED, 81 ilde tanıtım festivalleri düzenlemek için kolları sıvadı. 7 bölgede 7 rehabilitasyon merkezinin açılması için çalışmalar en kısa sürede başlıyor.

UMFED Başkanı Budak, yurt genelinde yürütülen uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmaları değerlendirdi.

Uyuşturucu konusunda Türkiye’nin dört bir yanında birçok başarılı projeye imza atan UMFED Başkanı Yusuf Budak, Gençlere yardım amacıyla yola çıktıklarını, bu yolda uyuşturucu ile mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Doğu ve Güneydoğu bölgesinden başlayarak birçok şehirde ve bölgede dernek faaliyetlerini genişlettiklerini, ülke genelinde çok sayıda şube açtıklarını belirten Budak, güzel yarınlar için, uyuşturucunun sokaklardan tümüyle temizlenmesi için, var güçleri ile çalışacaklarını kaydetti.

Uyuşturucu ile mücadelede birçok vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu ülkemizde birlikte hareket etmenin, aynı çatı altında toplanmanın önemine değinen Yusuf Budak, bu konuda kararlı olduklarını söyledi.

Yusuf Budak: ‘’Uyuşturucu ile mücadele bir insanlık görevidir. Bu yolda hükümet ve İçişleri Bakanlığının operasyonlarının taktire şayandır. Bu uğurda gösterilen çabalar sonuç vermiş, tonlarca uyuşturucuya devletimiz tarafından el konulmuştur. Gençlerimizi zehirleyen onların hayatını çekilmez bir hale sokan uyuşturucu illeti ile mücadelede, devletimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz. ‘’ dedi.

Bir gazeteci ve uyuşturucu ile mücadeleye gönül vermiş, gençlere kucak açmış UMFED’ın başkan yardımcısı olarak, Başkanımız çok değerli Yusuf Budak beyefendiye ve mensubu bulunduğum dernek üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Umarım gençlerimiz daha sağlıklı ve kararlı bir birey olarak daha temiz bir toplum ve daha temiz bir ülke için mücadele eder.

Suna Göl- Gazeteci/ UMFED Türkiye kadın koları Başkanı

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp