Ana Sayfa Güncel 4 Mayıs 2022

Twitter kimlerden para isteyecek

Dünyanın en zengin insanı Ellon Musk, 44 milyar dolara satın aldığı Twitter’ın bazı kullancılar için ücretli olmasını önerdi

Satın alma anlaşması resmen yürürlüğe girdiğinde Twitter’da değişikler yapmaya hazırlanan Elon Musk, şirketler ve hükümetlerden ufak miktarda ücret almanın ışığını yaktı.
Dünyanın en zengin kişisi konumundaki ABD’li yüksek teknoloji devi Elon Musk’ın ifade özgürlüğünü kısıtladığı gerekçesiyle eleştirdiği Twitter’ı 44 milyar dolara satın alması sonrası yapacağı değişiklikler merak konusu.
Bu konuda renk vermeye başlayan Tesla ve SpaceX kurucusu, satın alma anlaşması resmen yürürlüğe girdiğinde, Twitter’ın hizmetlerinin hükümetlerle ticari kuruluşlar için biraz maliyetli hale gelebileceğini dile getirdi.
Salı günü “Twitter, sıradan kullanıcılar için her zaman ücretsiz olacak, ancak ticari/hükümetten kullanıcılar için küçük bir maliyet olabilir” paylaşımını yapan Musk, daha önce platformdan trol kullanıcıları kaldırmayı ve tamamen gerçek kullanıcılarla devam etmeyi hedeflediğini söylemişti.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |