TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Güncel 18 Haziran 2022

Tutuklanan MHP il başkanıyla ilgili neler çıktı neler

Cihan Kayaalp’in siciliyle ilgili dikkat çeken bir iddia da ortaya atıldı…

Görevden alınan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmesi gündeme oturdu.

Tartışma yaratan konu ise MHP’nin operasyondan 1 gün önce haber alıp Kayaalp’in parti ile ilişkisini kesmesi oldu.

Fakat öte yandan Cihan Kayaalp’in siciliyle ilgili dikkat çeken bir iddia da ortaya atıldı. KRT Editörü Cem Özkeskin’in paylaşımlarına göre MHP’nin tutuklanan eski il başkanı Cihan Kayaalp 2008’de Temiz Toplum Derneği İl Başkanıydı. O dönemde de işsizlere iş, çiftçilere gelir desteği, tutuklu ve hükümlülerin davalarını Yargıtay’da bozarak cezalarını düşürecekleri vaadiyle insanları dolandırmaktan tutuklanmıştı.

Kayaalp, dönemin Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi üyeleri Abdurrahman Yona, Mehmet Hanifi Demirtaş, Ahmet Dilmen ve Mustafa Taş 18 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Bugün süren soruşturmayla ilgili de bilgi veren Cem Özkeskin, “Diyarbakır MHP İl teşkilatında diğer yaşananları yazmayı midem kaldırmıyor” diyerek, “Tutuklanma gerekçelerinden biri ‘küçük çocuğa cinsel istismar’ bu doğru. Aldığım bilgiye göre çocuk Kayaalp’in ofisindeki çay ocağında çalışıyormuş” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kayaalp’in fotoğrafını da paylaşan Cem Özkeskin, “Soylu’nun Kayaalp’e olan yakınlığının nedeni ise bu fotoğraf. Soylu’nun anlaşamadığı eski Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun Erbil Valisinden aldığı bu hediyeyi MHP genel merkezine Kayaalp taşıyor. Böylece Karaloğlu Diyarbakır’dan alınıp, Mülkiye Baş Müfettişliğine atanıyor” diye yazdı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp