Ana Sayfa Güncel 25 Kasım 2022

Türkiye’yi ayağa kaldıran görüntü: Kürekle köpek öldürdü

Konya Büyükşehir Belediyesi, bünyelerindeki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevlinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak ölümüne neden olduğu iddiasına ilişkin açıklama yaparak soruşturma başlatıldığını ve ilgili sorumluların görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler tepki çekti.

Rock müzik şarkıcısı Hayko Cepkin’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, Konya Hayvan Barınağı’ndaki vahşeti gözler önüne serdi.

Cepkin’in paylaştığı videoda barınak görevlilerinin bir köpeği, başına kürekle vura vura katlettiği görüldü.

Cepkin paylaşımında, “Yetkin kişiler ulaşsın diye yayınlıyorum. Yoksa görüntünün üstünü hemen elimle kapattım siz de kapatın. Görmeyin, görmeyin vahşeti, ziyan olsun bu vicdansızları hayatı, zehir olsun yaşamı, gülmeye yeltense ağlamak nasip olsun nesiyle gurur duyayım lan ben bu hayatın” ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığını ve ilgili sorumluların görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

YASAL İŞLEM VE SUÇ DUYURUSU YAPILACAK

Belediye yaptığını açıklamada “Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır” dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yapılan inceleme sonrası şahısların açığa alındığını ve ardından yapılan suç duyurusu ile birlikte gözaltına alındıklarını duyurdu.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |