Ana Sayfa Güncel 7 Ağustos 2022

Tartışma yaratacak iddia: “Teğmen Çelebi Ak Parti’ye geçecek”

Ergenekon operasyonlarında teğmenken tutuklanan daha sonra CHP’den İzmir Milletvekili seçilen Mehmet Ali Çelebi, istifa ederek Muharrem İnce ile Memleket Partisi’ni kurmuştu. Mehmet Ali Çelebi, Memleket Partisi’nden de bir süre önce istifa etti. Çelebi, geçen gün ise İYİ Parti’den istifa ederek AKP’ye geçen İsmail Ok’la TBMM’deki odasında görüştü. Çelebi’nin de AKP’ye geçeceği iddiası gündeme geldi.

Cumhur İttifakı’yla ilgili yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine çeken Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, TBMM’deki odasında İYİ Parti’den istifa ederek AKP’ye geçen Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’u ağırladı. Bu görüşmenin ardından Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye geçeceği iddia edildi.

Eski milletvekili Barış Yarkadaş tv100 canlı yayınında Mehmet Ali Çelebi’nin Meclis açıldığında AKP sıralarında oturacağını öne sürdü. Yarkadaş, Çelebi’nin AKP’li üst düzey isimlerle görüşme yaptığını öne sürüp şunları anlattı:

“Ak Partili bir işadamı arkadaşımla yemek yedim. Bu arkadaşım bana ‘Ak Parti MKYK üyesi bir arkadaşımız temas kurdular, görüşmeler yaptılar ve Mehmet Ali Çelebi’nin Ekim ayından itibaren Ak Parti sıralarında siyaset yapmaya devam edecek’ dedi.”

ÇELEBİ’NİN SON MESAJLARI
Mehmet Ali Çelebi’nin sosyal medyada paylaştığı son mesajları da AKP’ye geçeceği yönünde değerlendirmelere neden oldu.

Çelebi, “Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim.Birçok devre arkadaşım şehit oldu.40bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerle işim olmaz net! Sìyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!” ifadelerini kullandı.

İşte o mesaj:

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |