Ana Sayfa Güncel 9 Mart 2022

Talimatlar ortaya çıktı… FETÖ’nün yeniden kamuya sızma planı

15 Temmuz’dan sonra kamudan ihraç edilen FETÖ’cülerin operasyonel hatlar üzerinden toplantılar yaptığı belirlendi. Grubun, örgüt içindeki dağılmayı önleme ve kamuya eleman sokma gibi konular üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Ankesör-büfe soruşturmalarında FETÖ’nün güncel yapılanması ortaya çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, FETÖ’nün sözde üst yönetiminin “Signal”, “WhatsApp” ve benzeri programlar üzerinden örgüt üyelerine “görevlerine geri döneceklerini” ve “güncel yapılanma faaliyetlerine hız verilmesi” yönünde talimat ilettiği ortaya çıkarıldı.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, daha önceki ankesör ve büfe soruşturmalarında itirafçı olan FETÖ’cülerin beyanlarından yola çıkan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, FETÖ bağı nedeniyle kamudan ihraç edilen bazı şüphelilerin İstanbul Anadolu yakasında örgütün yeniden yapılanmasını organize ettiğini belirledi.

HATLAR YABANCILAR ÜZERİNE
FETÖ’nün sivil bölge yapılanmasını oluşturmaya çalışan 6 şüphelinin, FETÖ’den işlem görmemiş ve sabıkası olmayan 18-25 arasındaki Türk vatandaşları ve yabancı kişiler adına kayıtlı GSM hatlarını kullandığı tespit edildi.

Güncel yapılanmadaki şüphelilerin örgüte eleman kazandırma, dağılmayı önleme, örgütün eğitim faaliyetlerini sürdürme, finans sağlama ve kamuya eleman sokma gibi konular üzerinde çalıştığı belirlendi. Dün sabahki operasyonda ByLock kullanıcısı olan 1’i ihraç 2 öğretmen, 1 infaz koruma memuru ile 2 sivil şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yasaklı yayın ve dijital materyaller ele geçirildi.

Odatv

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp