TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Güncel 10 Haziran 2022

“Sürtük” ifadesinden sonra bir benzetme daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camii 1071 Konferans Salonu’nda düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’nde konuştu…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi eylemleri sırasında kimin tarafından yazıldığı açıklanmayan “Zulüm 1453’te başladı” ifadelerini yer aldığı duvar yazısı üzerinden eleştirilerde bulundu.

Daha önce eylemlere katılanlara “Sürtük” sözleriyle tartışma yaratan Cumhurbaşkanı, “40 yıldır siyaset arenasında kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Zulüm 1453’te başladı diyenlere İstanbul fethini hazmedemeyen ‘Bizans artıklarına’ inat bu güzel şehre sahip çıkıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camii 1071 Konferans Salonu’nda düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’nde konuştu.

Konuşmasında Yunanistan’ı da hedef alan Erdoğan, “Dün Efes 2022 tatbikatını yaptık. Tatbikatımıza 37 ülke katıldı. Yunanistan ilgili ülkelerin yarısına katılmamaları çağrısında bulundu. Ancak ABD dahil birçok ülke bu talebi geri çevirdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Sözlerime 15 Temmuz gecesi şehit edilen Mustafa Cambaz kardeşimizi yad ederek başlamak istiyorum. Tüm 15 Temmuz ve terörle mücadele şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Bu sene ilki gerçekleşen yarışmanın prestijini artırarak yoluna devam edeceğine inanıyorum. Jürimizin çalışmasıyla belirlenen 9 kişiye ödüllerini takdim edeceğiz. Ödül alsın ya da almasın, yarışmaya katılan her bir kardeşime, jüri üyelerime şükranlarımı sunuyorum.

Mustafa Cambaz kardeşimizin yakın mesai arkadaşlarını ve hayatını izledik. Mustafa Cambaz güzel hatıralar bırakmış bir kardeşimizdi. Samimiyetiyle daima örnek olan vakur bir insandı. Ucuz hesapların peşinde koşmadı. Zor da olsa sonunda ölüm de olsa adaletin safında yer almayı tercih etti.

Batı Trakya Türklerinden olan Mustafa kardeşimiz, mücadele vermiş cesur bir yürekti. ‘Yunana askerlik yapmam’ diyerek göç ettiğinde bir gençti. İstanbul’u özellikle Boğaz’ı çok sever, Türkiye’yi vatanı olarak görürdü. Kendisi aşkla yaptığı mesleğinde başarılı bir foto muhabiriydi. 10 binin üzerinde fotoğraf çekmiştir. 118 ulu caminin fotoğrafını çekerek büyük bir arşiv bırakmıştır.

15 Temmuz gecesi düşünmeden fotoğraf makinesini almadan meydanlara koşan kahramanlar arasındaydı. Ruhunu bir dolara satmış FETÖ’cü hainler göğsünden vurarak şehit ettiler. 251 insanımız o gece bizlere istikbalimizi hediye ettiler.

Göğüslerini siper eden tüm yiğitlerden Rabbim razı olsun. Bugün 85 milyon, üzerinde yaşadığımız topraklar aziz şehidimizin emanetidir. Ülkemiz Mustafa kardeşimiz gibi mağdurlara kucak açmış esenlik yurdudur.

Son 10 yılda millet iradesine pranga vurmak için gizli ve açık pek çok operasyon yaptılar.

Milletin iradesine pranga vurmak için gizli açık operasyon yaptılar ama bizi hizmet yolundan alıkoyamadılar.

Meydanlara ilk koşan kahramanlar arasındaydı. Bugün 85 milyon olarak üzerinde özgürce yaşadığımız topraklar bize aziz şehitlerimizin emanetidir. Ülkemiz aynı zamanda tıpkı Mustafa kardeşimiz gibi mazlum ve mağdurlara kucak açmış esenlik yurdudur. 40 yıldır siyaset arenasında kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Zulim 1453’te başladı diyenlere İstanbul fethini hazmedemeyen Bizans artıklarına inat bu güzel şehre sahip çıkıyoruz.

Dün Efes 2022 tatbikatını yaptık. Tatbikatımıza 37 ülke katıldı. Yunanistan ilgili ülkelerin yarısına katılmamaları çağrısında bulundu. Ancak ABD dahil birçok ülke bu talebi geri çevirdi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp