TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Güncel 25 Mayıs 2022

Suriyeli işçiye meydan dayağı… Konu: Taciz

Gündüz vakti genç kadına saldırdığı belirtilen Suriyeli işçiye yöre halkı meydan dayağı attı. Ağır yaralanan Suriye uyruklu şahıs ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Tacize uğradığını söyleyen genç kadın ise şikayetçi olarak polis tarafından karakola götürüldü.

Olayın adresi Muğla Fethiye…

İnşaatta çalışan Suriyeli bir işçi iddiaya göre aynı mahallede evine gitmekte olan A.N isimli genç kadını kolundan tutarak zorla inşaat alanına çekip gündüz vakti taciz girişiminde bulundu.

Kadının çığlıkları sonucu aynı mahallede bulunan inşaat alanına giden mahalleli kadını kurtararak Suriyeli işçiye meydan dayağı attı.

Ağır yaralanan işçi, ambulans ile Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, tacize uğradığını iddia eden genç kadın ise şikayetçi olarak polis tarafından karakola götürüldü.

MUHTAR ODATV’YE KONUŞTU
Olayın yaşandığı Foça mahallesinin muhtarı İlker Can Odatv’ye şunları söyledi:

“Bu olay güpegündüz oluyor. Kadının çığlık seslerini duyduğumuz an mahalleli olarak olay yerine gittik. Ortada bir taciz olayı var. Tabi durum böyle olunca yöre sakinleri Suriyeli işçiyi darp etti. Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen göçmen politikasında gelinen noktaya hep birlikte şahitlik etti. Yazık ancak yaşanan bu olay artık bardağın taştığını gösteriyor.”

Kaynak: Odatv

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp