Ana Sayfa Güncel 21 Temmuz 2022

Pınar’ın ölüm nedeni belli oldu

İstanbul’da ailesinin kayıp başvurusu yaptığı ancak saatler sonra Bağcılar’da ağaçlık alanda cesedi bulunan Pınar Damar’ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polis olayla ilgili genç kadının yakını olan Metin A.’yı gözaltına aldı. Katil zanlısının cenazeyi adli tıptan almaya gelen aile bireylerine eşlik ettiği belirlendi.

Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’nde salı günü akşam saat 19.00 sıralarında ağaçlık alanda bulunan Pınar Damar’ın cansız bedeni Küçükçekmece Gasilhanesi’nden teslim alındı. Pınar Damar’ın cinayete gittiği ortaya çıktı.

CESEDİN ATILDIĞI BELİRLENDİ

Polisin ceset üzerinde yaptığı incelemede ateşli silah ya da darp izi olmadığı belirlendi. Ancak ölen kadının burnunda kanama tespit edildi. Genç kadının cesedinin biri ya da birileri tarafından ağaçlık alana atıldığını değerlendiren polis, cinayet ihtimali üzerine çalışma başlattı.

ERKEK ARKADAŞI İFADE VERDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri güvenlik kamera kayıtlarını ve genç kadının telefonunu incelemeye aldı. Baz incelemeleri yapan polis, Damar’ın iş çıkışı erkek arkadaşı ile buluştuğunu tespit etti. Emniyete götürülen erkek arkadaşı ifadesinde “Pınar’la 17.00 gibi buluştuk, yemek yedik. Saat 21.30 gibi evinin bulunduğu sokağa bıraktım.” dedi. Kamera kayıtları ve telefon baz eşleşmeleri ifadenin doğru olduğunu ortaya koydu.

GEZMEYE GİTTİLER

Kameraları detaylıca inceleyen polis, Damar’ın erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra evine gitmediğini, başka bir araca bindiğini ortaya koydu. Yapılan araştırmalarda, Damar’ın bindiği otomobilin kuzeninin kocasına ait olduğu belirlendi. İkilinin otomobille Küçükçekmece ve Başakşehir’e gittiği tespit edildi. Kamera çalışmalarında otomobilin daha sonra Bağcılar Mahmutbey’e gittiği anlaşıldı.

KUZENİNİN KOCASI GÖZALTINA ALINDI

Elde edilen bilgiler üzerine Pınar Damar’ın kuzeninin kocası Metin A. için gözaltı kararı alındı. Metin A.’nın Pınar Damar’ın yakınlarıyla birlikte Adli Tıp Kurumu önünde cenazenin teslim edilmesini beklediği belirlendi. Metin A. Adli Tıp Kurumu önünde yaka paça gözaltına alındı.

SAATLERCE TAKİP ETTİ

Emniyete götürülen şüpheli Metin A.’nın eşinin kuzeni Pınar Damar’ı olay günü takip ettiği anlaşıldı. İddiaya göre Metin A., Pınar Damar’ın erkek arkadaşıyla kafeye gittiğini öğrendi. Daha sonra tam 3 saat ikiliyi bekledi. Pınar Damar ve erkek arkadaşı yola çıkınca araçla takibe başladı.

BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Pınar Damar araçtan inince Metin A. kısa süre bekledi. Daha sonra Damar’a yanaşarak araca binmesini istedi. İkili Küçükçekmece ve Başakşehir’de, dolaştı. Pınar Damar bu tartışma sonrasında, eniştesi tarafından boğularak öldürüldü.

Emniyette ifade veren Metin A., “Pınar’ın kuzeniyle 7 yıldır imam nikahlı evliyim. Pınar Damar’la ise 4 – 5 yıldır gönül ilişkim var. Pınar 1 yıldır başka bir erkekle çıkıyormuş. Pınar’ı aradım telefonumu açmadı. Sonra yalan söyledi. Sevgilisiyle gittiği kafeyi sosyal medyadan buldum. Daha sonra oraya giderek bekledim. Eve bırakınca araca binmesini söyledim” dediği öne sürüldü.

“KIZIM BAYRAMDA YANIMDAYDI, HİÇBİR SORUNU YOKTU”

Acılı baba, kadın cinayetlerinin son bulması için çağrıda bulundu.

Baba Mustafa Damar, “Bu canileri ortadan kaldırın. Bu katiller arka kapıdan girip ön kapıdan çıkıyorlar. Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın. İdamı bütün halk istiyor. Ben iki gündür buradayım, çok fazla kadın cenazesi geldi buraya” dedi.

Bayramı kızıyla birlikte Antalya’da geçirdiğini belirten Damar, “Hiçbir sorunu yoktu. Şüphelendiğimiz kimse yok. Kardeşimin damadı için konuşulanlar, iddia araştırıyorlar. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Basın ve devletle birlikte, bu işin peşini bırakmayacağız. Eğer devlet onun cezasını vermezse, idam ettirmiyorsa, biz kendimiz cezasını veririz. Halka da sesleniyorum, bu canileri ortadan kaldırın” diye konuştu.

“MESAJ ATTIM, GÖRDÜ CEVAP VERMEDİ”

Eniştesi Serdar Taşdemir ise Pınar’la en son geçtiğimiz pazar günü ailece görüştüklerini belirterek, “Antalya’dan tatilden geldi. Beni aradı ve yanına gittik, bana ve yeğenlerine hediye almıştı. Pazartesi günü 21.45’te Whatsapp’tan komik bir video gönderdim.

Görmüş ama, cevap vermemiş. Muhtemelen daha sonra telefonu kapandı. Ertesi gün eşim aradı, Pınar’ın kaybolduğunu söyledi. Çok sıcak kanlı biriydi, her gün beni arardı. Hukuki olarak biz davanın peşine düşeceğiz. Polis teşkilatına güveniyoruz. İnşallah adalet yerini bulur” diye konuştu.

” METİN A.’YLA BİRLİKTE PINAR’I ARADIK”

Enişte Taşdemir, gözaltına alınan kuzeninin eşi Metin .A. ile ilgili şunları söyledi; “Akşam benimle birlikte Pınar’ı aradı. Pınar’ın 3 ay önce bir köpeği ölmüştü. Bazen köpeğinin mezarına giderdi. Ablası mezara bakmamız gerektiğini söyleyince, acaba orada mı diye bakmaya gittik. Mezarın yerini Metin A. biliyordu. Numarasını eşimden aldım. Nerde olduğunu sordum, kafede Pınar’ı aradığını söyledi.

Sonra köpeğinin mezarına gittik, yerini Metin A. biliyordu. Hiç aklımdan öyle bir şey gelmezdi. En son aklıma gelecek kişi oydu. Ben Metin A.’yı daha önce bir kez gördüm” dedi. Pınar Damar’ın teyzesinin eşi Nevzat Taşin ise, “Bir çocuk büyütmek kolay değil. Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor. Müebbet cezası alsa bile, bir şekilde dışarı çıkıyor. Artık caydırıcı kanunlar çıksın” dedi.

CİNAYET ZANLISI ADLİ TIPTAN CENAZEYİ ALMAYA GELMİŞ

Damar ailesi sabah erken saatlerde Adlı Tıp Kurumu’na geldi. Aile endişe ve gözyaşları içinde teşhis için beklerken aralarında bir kişi geri planda durmayı tercih etti. Kameralara yakalanan o kişi, kuzenin eşi Metin A.’ydı. Ailenin arkasında Pınar’ın cansız bedeninin bulunduğu Adli Tıp Kurumu’nun bahçesi çeviren duvara oturan Metin A. aile üyelerinin haykırışlarını izlerken görüntülendi.

Metin A. bir kaç saat sonra burada, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunda Metin A.’nın Pınar Damar’ı boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

32 yaşındaki Pınar Damar’ın cenazesi Küçükçekmece Gasilhanesi’nden ailesi tarafından teslim alındı. Damar’ın cenazesi İkitelli Mehmet Akif Mahallesi’nde bulunan Ulu Cami’ye getirildi.

Babası Mustafa Damar, taziyeleri kabul etti. Cenazeye ailesi, arkadaşları ve sevenleri katıldı. Kardeşi Bahar Damar, cenaze töreninde ablasının tabutuna sarıldı, ayakta durmakta güçlük çekti. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kayabaşı Mezarlığı’na toprağa verildi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp