Ana Sayfa Güncel 16 Eylül 2022

Pankart şartını açıkladı

Zafer Partisi Genel Merkezine asılan ‘Yerli ve Milli Eskobar’ pankartının dün gece polisler tarafından indirilmesini Odatv’ye değerlendiren Ümit Özdağ “Escobar’ın kendisi gelir ‘Ben Escobar’ım bunu indirin’ derse pankartları indiririz” şeklinde konuştu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partinin genel merkezine astıkları ‘Yerli ve Milli Eskobar’ pakartının dün gece polisler tarafından indirilmesini Odatv’ye değerlendirdi.
Pankartı geri astıklarını belirten Ümit Özdağ “Escobar’ın kendisi gelir ‘Ben Escobar’ım bunu indirin’ derse pankartları indiririz” ifadelerini kullandı.

“ESCOBAR GELİRSE İNDİRİRİZ”

Ümit Özdağ sözlerine şöyle devam etti:
“‘Yerli ve Milli Eskobar’ pankartı bütün il ve ilçe teşkilatlarında asılı durmaya devam ediyor. Bugünden sonra da durmaya devam edecek. Escobar’ın kendisi gelir ‘Ben Escobar’ım bunu indirin’ derse pankartları indiririz. Escobar ortaya çıkana kadar kimmiş bu resmi kişi Türk halkı bunu öğrensin. Gece 03.30’da polisler genel merkeze gelerek pankartımızı indirmişler. 04.30’da geri astık. Bütün il ve ilçelerimiz indirilen pankartları asmaya devam edecekler.”
Sosyal medya hesabı üzerinden dün paylaştığı “Türkiye yeni bir sabaha uyanacak” sözlerinin ne anlama geldiğini sorduğumuz Ümit Özdağ, bu mesajının “pankart eylemlerine devam” anlamı taşıdığını ifade etti.

NE OLMUŞTU

Zafer Partisi Genel Merkezine asılmış olan; üzerinde ‘Yerli ve Milli Eskobar’ yazısı ve saçları olmayan bir kafanın üst kısmını gösteren resmin bulunduğu büyük boy afiş dün akşam saatlerinde polisler tarafından kaldırılmak istendi. Zafer Partili yöneticiler, mahkeme kararı olmadan pankartın indirilmeyeceğini belirtti. Birkaç saat sonra genel merkeze gelen Ümit Özdağ, içeri girmeden bina önünde şu açıklamayı yaptı:

“SAVCI, KAMU GÖREVLİSİNE HAKARET SUÇU İŞLİYOR”

“Birincisi bu bir mahkeme kararı değil. Bir savcılık kararı. Önce mahkemeden karar almaları lazım bir. İki, hangi kamu görevlisinden bahsediyorlar? Şimdi Ankara Emniyet Müdürlüğü ve bu imzayı atan savcının bir kamu görevlisine hakaret suçu işlediğini düşünüyorum. Çünkü biz uyuşturucu ile mücadele için bir pankart astık ve o pankartta hiç kimsenin ismi yok. O pankartta kimsenin resmi yok. Eğer yorumla bu mahkeme, bu savcı ve polis ‘Bu şu’ diyorsa o onların yorumudur. Hakaret suçunu onlar işliyor demektir.

“AMERİKAN SİNEMA ARTİSTİNİN BAŞI”

Mahkeme kararı olmadan ve bu mahkeme kararında soyut değil somut ‘Şu kamu görevlisine hakaret suçu işlendiği için bu pankartta, bu pankartın indirilmesi talimatını mahkememiz veriyor’ denmeden bu pankart buradan da inmeyecek Türkiye’deki bütün Zafer Partisi il ve ilçe teşkilatlarından da inmeyecek. Söylesinler, kimi anlıyorlar. Biz kimseyi kastetmiyoruz. Hatta orada görülen baş bir Amerikan sinema artistinin başı. Buradan hareketle bir kamu görevlisi kastediliyor diyorsa eğer polis ve yargı… Oho çok ilerlemişsiniz beyler. Hakaret suçunu siz işliyorsunuz. Tabii o konuda davayı biz açmayacağız. Kastedilen kişi yargının ve polisin hakkında dava açmak durumunda.”
Zafer Partisi Genel Merkezine asulan pankart dün Gece 03.30 sularında ise polisler tarafından kaldırıldı.
Öte yandan Genel Merkez binasında dijital yayın platformu Netflixte Pablo Escobarın hayatının anlatıldığı Narcos dizisinin müziği çalındı.

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

ÇANAKKALE RUHU HEP YAŞAYACAK

ÇANAKKALE RUHU HEP YAŞAYACAK

Tema Tasarım |