Ana Sayfa Güncel, Öztürk Yılmaz 29 Kasım 2022

Öztürk Yılmaz: Yusuf Arda’ya atılan yumruğun hesabını soracağız!

Türkiye genelinde farklı olaylarla gündeme gelen Suriyeli sığınmacılar son olarak karıştıkları olayda vatandaşlara yeter artık dedirtti. 13….

Türkiye genelinde farklı olaylarla gündeme gelen Suriyeli sığınmacılar son olarak karıştıkları olayda vatandaşlara yeter artık dedirtti. 13. Cumhurbaşkanlığı adayı Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz da son yaşanan olaya sosyal medya hesabında yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN YUSUF ARDA’YA DESTEK!

15 yaşında 4 tane arkadaşıyla kitap almak için kırtasiyeye giden ve oradan da Kadıköy’de moda sahiline inen Yusuf Arda isminde liseli bir gencin, 25 yaşında Suriyeli bir grup tarafından feci bir şekilde dövüldüğünü açıklayan 13. Cumhurbaşkanlığı adayı Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Suriyelilerin dövdüğü Yusuf Arda’nın elmacık kemiği kırılıyor, yoğun bakıma alınıyor. Tabii babası şikayet ediyor ama şu ana kadar bu kişilerle ilgili herhangi bir tutuklanma olmamış. Yusuf Arda’nın babası beni aradı ve, “Başkanım, bir ailede en önemli şey bir babanın bu yaştaki bir çocuğu ve aileyi koruyabilmesidir ama ben ailemi koruyamadım, çocuğumu dövdüler, gururunu kırdılar ve maalesef dövenlerle ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Ben bu olayı bazı whatsapp gruplarına ve sosyal medyaya taşıdım fakat özellikle Suriyelilerin Türkiye’de kalmasını destekleyen gruplar tarafından o gruplardan çıkarıldım.” dediğini açıkladı.

SURİYELİLERİN ACİLEN GÖNDERİLMESİ LAZIM

Öte yandan Yılmaz açıklamasının devamında, “Bu Suriyelilerle ilgili ve diğer göçmenlerle ilgili çok uzunca bir süre ben açıklamalarda bulundum. Ve dedim ki, “Türkiye’de bir alev topunun üzerinde duruyor. Eğer bu konuya doğru dürüst bir yaklaşım sergilemez isek biz bunların esiri olacağız. Bunlar Türkiye’yi allak bullak edecekler. Çete halinde hareket edecekler ve içlerinden radikal cihatçı gruplar çıkacak ve başka istihbarat örgütlerinin de taşeronluğunu yapacaklar veya yaptıracaklar” Hep bunu işledim. Onun için bunların bir an önce gönderilmesi, vatandaşlarının acilen iptal edilmesi, oturma izinlerinin iptal edilmesi, bunlara belli bir süre tanınması ve ondan sonra da kesinlikle hiçbir şekilde bunlara ev tahsis edilmemesi, edenler hakkında suç duyurusunda bulunulması, işverenler hakkında suç duyurusunda bulunması konusunu gündeme getirmiştim ama maalesef bu konuda bir ilerleme sağlanamadı.” dedi.

BUNUN YAPTIRIMI YOK MU?

Cumhurbaşkanlığı adayı Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Bakın evlatlarımız bu çeteler tarafından dövülüyor çünkü organize geziyorlar, büyük bir hınçla, kinleri var. Acı olan şudur, Osmanlı zamanında yani işgal zamanında işgale karşı çıkanlar, padişah ve yönetimi tarafından içeri atılıyordu, suçlanıyordu, baskı altına alınıyorlardı. Şimdi ise Suriyeli veya diğer göçmenlerin istilasına uğrayan bu ülkede bunlara karşı çıkanlar aynı baskıya ve şiddete maruz kalıyor. 15 yaşında lise çağında bir genç çocuk dayak yemiş. Bunun herhangi bir yaptırımı yok mu?

Bakınız bu olaylar Türkiye’nin en büyük sorunudur. Yenilik Partisi olarak bunların hepsini Türkiye’den kovacağız. Bakın göndereceğiz demiyorum, kovacağız. Sen benim ülkemde gelip benim çocuklarımı dövemezsin. Sen gelip benim ülkemde benim kaymağını yiyip benim işyerlerinde çalışıp benim paramı kazanıp bana kabadayılık yapamazsın.

BU NE REZİLLİK YA?

Bu ne rezillik ya? Bu çocuğun psikolojisi ne olmuştur,  düşünebiliyor musunuz? Babası arıyor beni diyor ki, “Ben bir şey yapamadım. Çocuğuma sahip çıkamadım.”

Bunlara sahip çıkamayan bir devletten bahsediyoruz. Niye? Çünkü Suriye’ye bir şey demek suç oluyor, ırkçılık oluyor, faşizm oluyor. Suriyelilere aynen Osmanlı zamanında işgale karşı gelenler nasıl ki baskı altında kalıyor ise şimdi de Suriyelilerin işgaline karşı gelenler baskı altında kalıyor. Kimse konuşamıyor. Suriyeliler dokunulmaz olmuş ülkede. Bu çocuk, bu bizim geleceğimiz. Yarın Türkiye’ye bir şey olduğu zaman karşı çıkacak, askerlik yapacak bu çocuklardır.

Türkiye işgal altındadır. Bu nedir Allah aşkına? Göçmen mi olurmuş ya sahillerde? Yazın sahillere gidiyorsunuz sahillerdeler. Kışın cadde, bahçe ve cafe her tarafı doldurmuşlar, bu nedir ya? Bunlardan kurtulmanın yolu ancak bunları göndermekle olabilir. Ama gönderecek bu hükümette bir irade yoktur. Bütün bütün dinleyen kardeşlerime çağrıda bulunuyorum, 2015 yılından beri bu konuyu gündeme getiriyorum ben. Başka arkadaşlarımız da getiriyor. Bu konu hassas. Hepsi kaçıp ipsiz sapsız gelen insanlar. Yarın imkanları olsa başka ülkeye gidip oraları da karıştıracaklar.

Ben Yusuf Arda’ya ve arkadaşları nezdinde bütün gençlerimizin biraz daha sabretmelerini istiyorum. Eğer Öztürk Yılmaz, bir imkan bulur, yönetime gelirse emin olun başta Yusuf Arda olmak üzere Suriyeliler tarafından dövülen tüm gençlerin hesabını soracaktır. Yusuf Arda’ya patlatılan o yumrukların hesabını biz bunları def ederek bir şekilde teselli olacağız, çünkü ben biliyorum şu anda Yusuf Arda çok üzgünsün ama emin ol, biz gelirsek burada bu pislikler olmayacak. Bunların hepsi gidecek. Bunların hepsi gönderilecek ve bir tanesi orada kalmayacak. Gözlerinden öpüyorum. Ailene de geçmiş olsun diyorum, sana da geçmiş olsun. Ve bu çetelerden bu kendini bilmez, bu kural tanımaz, vatan duygusu olmayan, millet duygusu olmayan kendi ülkelerimiz terk edip kaçıp gelmiş insanlardan Türkiye’ye hiçbir faydası olmaz. Bunların getireceği hiçbir katkı olmaz. Bunların Türkiye’ye sağlayabileceği hiç bir değer olamaz. Benim gözümde hiçbir değeri yoktur. Ve bir an önce bunları göndermek için sabırsızlanıyoruz. Ve bu çocuğumuzun gözüne atılan yumruk bizim aslında bütün Türk gençlerimizin gözüne atılan yumruktur.

Bu nedir Allah aşkına? Çocuklarımız okula giderken taciz oluyor. Aileler sahilde taciz oluyor. Hiç Suriyeli istemiyoruz. Biz istemek zorunda değiliz kardeşim.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |